26 ноя, 08:08
Для стабілізації банківської системи України і відновлення довіри до неї з боку населення та бізнесу потрібно оздоровити систему та очистити її від неплатоспроможних банків. Одночасно необхідно притягувати до відповідальності акціонерів та менеджмент банків, які довели фінустанови до банкрутства. Тому в таких випадках дуже важливою є роль кураторів, які вводить Національний банк для запобігання погіршення ситуації в банках. Про це зазначає прес-служба УКБС.
Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» підтримує дії Національного банку, направлені на виведення з ринку проблемних банків, незалежно від їх розміру. УКБС зауважує, що введення Нацбанком процедури особливого режиму контролю за діяльністю банку, що отримав рефінансування, і призначення куратора покликане посилити контроль за належним використанням коштів. Про необхідність забезпечення прозорості процесу надання рефінансування та введення жорсткого контролю за його цільовим використанням УКБС неодноразово зауважував регулятору.
Як звісно, призначення куратора Нацбанком відбувається у разі здійснення банком діяльності, що загрожує інтересам вкладників та інших кредиторів та коли показники діяльності банку не відповідають нормативним вимогам регулятора. При цьому, повноваження куратора обмежуються лише загальними функціями нагляду за діяльністю банку (контролю), який з вини керівництва став проблемним та неплатоспроможним.
Так, банк, відносно якого введена така процедура контролю, здійснює операції за погодженням з куратором, зокрема: клієнтські платежі і платежі банку, що перевищують встановлену НБУ суму; платежі з рахунків пов’язаних з банком і його власниками осіб (у т.ч. грошовими потоками і спільними операціями), що перевищують встановлену НБУ суму; зміну і реалізацію застави за кредитами банку.
А функція управління банком залишається за акціонерами і призначеним ними менеджментом, тому і відповідальність за ефективну діяльність установи в повній мірі мають нести Спостережна Рада та Правління, які уповноважені акціонерами.
УКБС зазначає, що хоча інститут кураторства і потребує удосконалення в частині вимог до професійних якостей кураторів, але вважає заяви та дії акціонерів окремих проблемних банків, які звинувачують кураторів у доведенні банку до стану неплатоспроможності та намагаються притягнути контролерів-спостерігачів до кримінальної відповідальності, необґрунтованими та некоректними.
УКБС вбачає в зазначених діях акціонерів намагання здійснити неправовий тиск на регулятора, та розцінює їх як такі, що створюють штучні перешкоди в роботі Нацбанку та направлені на підрив стабільності банківської системи.
Вважаємо, що зберегти банківську систему та не допустити її банкрутства можливо тільки об’єднавши зусилля акціонерів, менеджменту, НБУ та банківської спільноти.
Прес-служба УКБС
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/188854.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua