В Україні буде розроблено пакет законодавчих ініціатив для розвитку ринку електронних фінансових послуг

10 дек, 16:21

В контексті запровадження реформ з дерегуляції економіки, розвиток ринку електронних послуг, як інструмент в досягненні заявлених цілей, стає особливо значущим. На цьому наголосила народний депутат України Ольга Бєлькова, виступаючи сьогодні у Києві на конференції за міжнародною участю“Електронні фінансові послуги-2014”.

За словами Ольги Бєлькової, найбільш актуальним в цьому контексті є ринок електронних фінансових послуг, адже за останні роки у світі відбувається стрімкий розвиток систем і технологій електронних розрахунків, в тому числі як важливого інструменту зниження рівня обігу готівки, детінізації грошового обігу та підвищення рівня прозорості й захищеності фінансової і банківської систем розвинених країн.

“В Україні на часі полегшення наглядових, патерналістських функцій з боку держави щодо  новітніх технологій розрахунків. Українські громадяни повинні мати змогу обирати серед низки зручних технологічних рішень і платіжних інструментів. Це має стати пріоритетним напрямком розвитку цього сегменту ринку, основою для імплементації відповідних Директив ЄС”, - зазначила О.Бєлькова. Для цього, вона, як законотворець, працюватиме в напрямку підвищення ролі законодавчої та нормативної бази в стимулюванні, а не в стримуванні інновацій в сфері електронних платежів і розрахунків у відповідності до європейських та світових практик. Це, у свою чергу, сприятиме підвищенню прозорості української економіки.

Розробка пакету законодавчих ініціатив для розвитку ринку безготівкових розрахунків та електронних фінансових послуг відбуватиметься у форматі  проектної команди  із залученням експертів ринку та включатиме:

-  Законопроект №1272 про посилення відповідальності за злочини із платіжними іструментами;

-  Новий Закон «Про електронні фінансові послуги» (замість Закону «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні»);

-  Новий Закон «Про електронно-цифровий підпис»;

-  Новий закон «Про електронний документообіг»;

-  Зміни до Закону «Про банки і банківську діяльність»

-  Зміни до Закону «Про Національний банк України»

-  Зміни до Закону «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»

-  Імплементацію в законодавство України положень Директив ЄС № 2009/110/ЄС и № 200764/ЄС, з метою розширення суб'єктного складу учасників ринку.

 

 


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/189433.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua