Понад 144 мільйони гривень відшкодовано завданих державі збитків за кримінальними провадженнями

15 дек, 20:32

Обговоренню найактуальніших, пріоритетних напрямків діяльності, внеску слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві у наповнення бюджетів усіх рівнів та боротьби зі злочинами у сфері оподаткування була присвячена прес – конференція очільника СУФР ДПІ Дмитра Семир’янова, яка відбулася днями для районних ЗМІ.
 «Головне завдання, яке стоїть перед СУФР - повернути державі втрачені кошти. При цьому основним дієвим важелем у вирішенні цього питання залишається своєчасне викриття та упередження застосування схем мінімізації податків, виявлення резонансних злочинів, що здійснюються організованими злочинними групами тощо. Керівництво ДПІ переконано, що викриття та руйнування тіньових схем ухилень від сплати податків потребує довготривалої, послідовної та напруженої роботи досвідчених фахівців багатьох підрозділів фіскальної служби і, в першу чергу, - СУФР» - розпочав захід Дмитро Якович.
 Які напрями роботи підрозділів СУФР Шевченківського району столиці є найперспективнішими з точки зору напов¬нення держбюджету?
З метою активізації протидії злочинності у сфері оподаткування, забезпечення мобілізації коштів до бюджету та виведення їх із тіньового сектору економіки слідчим управлінням фінансових розслідувань ДПІ вживаються інтенсивні та різноманітні організаційні та практичні заходи щодо виявлення та ліквідаціі злочинних схем ухилення суб’єктів.
Передусім це відпрацювання ризикових суб’єктів господарювання, які використовують у схемах здійснення фінансово¬господарської діяльності фірми з ознаками фіктивності. У результаті відстеження таких підприємств оперативнки викривають злочини, передбачені частиною третьою статті 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах). У ході розслідування таких кримінальних правопорушень відшкодовуються збитки, завдані державі службовими особами цих підприємств. Яскравим прикладом є те, що за 11 місяців  завдяки зусиллям працівників СУФР Шевченківського району столиці до бюджету держави надійшло «живими коштами», у вигляді відшкодованих збитків за кримінальними провадженнями, понад 124,9 мільйонів гривень.
Якою є питома вага тяжких злочинів у загальній кількості правопорушень, що викриваються Вашими підлеглими?
Найперше, керівництво СУФР спрямовує роботу особового складу насамперед на виявлення тяжких резонансних злочинів у сфері оподаткування.
Протягом січня – листопада 2014 року за матеріалами слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 194  кримінальні правопорушення, з яких по матеріалам оперативних співробітників – 80, з них 56% - за ознаками тяжких злочинів.
На розгляд суду було направлено 38 кримінальних проваджень. Загальна сума збитків по цим кримінальним провадженням склала 92,4 мільйони гривень, з яких відшкодовано на загальну суму 86,5 мільйона гривень.
Чи часто фіксуються факти махінацій з ПДВ з метою збагачення за рахунок держави?
Дійсно, ПДВ є найбільш привабливим для ділків “тіньової” економіки і деякі платники податків, застосовуючи злочинні схеми та користуючись послугами махінаторів, прагнуть отримати його незаконним шляхом.
За січень – листопад 2014 року завдяки оперативникам управління попереджено витік майже 263 мільйонів гривень з бюджету у вигляді незаконного відшкодування податку на додану вартість по 24 фактах необґрунтовано заявленого до відшкодування ПДВ.
Працівниками СУФР й надалі буде проводиться широкомасштабна боротьба з обігом тіньових коштів щодо протидії формуванню схемного кредиту.
У яких галузях цим найбільше зловживають?
На сьогоднішній день, розкрадання бюджетних коштів  досить часто здійснюється при проведенні тендерних державних закупівель. Оперативниками обліковано 10 кримінальних правопорушень та відшкодовано державі збитків на суму 100,3 млн. грн.
А в час стрімкого розвитку інформаційних технологій все частіше недобросовісні платники податків намагаються використовувати технологічний розвиток для своїх «брудних» справ. Так, в сфері новітніх технологій підрозділом за 11 місяців викрито 5 кримінальних правопорушень та відшкодовано збитків на суму 2,3 млн. грн.
«Взагалі, хочу  зазначити, що порушення і розслідування кримінальних справ, арешт фігурантів і залучення їх до кримінальної відповідальності  - це не самоціль податкової міліції, головне -  кінцевий результат від розслідування цих справ і, як підсумок, погашення в повному обсязі заподіяного державі збитку, тобто наповнення бюджету» - зазаначив на завершення Дмитро Семир’янов.

ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/189618.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua