В Україні потрібно впроваджувати передбачувану та довгострокову акцизну політику

24 дек, 12:33

 

З метою започаткування конструктивного діалогу щодо підвищення ставок акцизних зборів Американська торгівельна палата в Україні розпочала проект розробки інструментарію для передбачуваної та довгострокової акцизної політики в Україні.

Виконавець цього проекту, компанія «великої четвірки» PwC, фіналізувала проект політики, що базується на зобов’язаннях України в рамках Угоди про Асоціацію з ЄС щодо гармонізації структури і розміру ставок акцизного податку на алкоголемісткі напої, а також на аналізі міжнародного досвіду управління алкогольною галуззю.

Варто зазначити, що протягом 2014 року ставки акцизного податку піднімалися кілька разів. Актуальність теми підігрівається й тим, що акцизний збір знаходяться на перетині одразу кількох державних політик – фіскальної, економічної, охорони здоров’я, тощо.

Аналіз свідчить, що непослідовна та непрогнозована державна політика у сфері регулювання ставок акцизного податку, а також їх різке підвищення у кризові роки призвели до виснаження цього інструменту як джерела забезпечення додаткових надходжень до державного бюджету, а також до цілої низки негативних соціально-економічних наслідків, таких як зростання рівня тінізації ринку та високого рівня ризику для здоров’я населення, пов’язаного із споживанням неякісного алкоголю.

Політика управління ставками акцизного податку на алкоголемісткі напої має проводитися із використанням комплексного наукового підходу на основі макроекономічного моделювання ефекту від підвищення ставок на рівень сукупних податкових надходжень до бюджету за всіма типами сплачуваних податків, включаючи розрахунок податків, що сплачуються суміжними галузями.

Ділова спільнота висловлює сподівання, що прийняття Урядом за основу довгострокової та передбачуваної акцизної політики стане першим кроком до зваженої системи оподаткування галузі.  Це не тільки  дозволить бізнесу планувати свою діяльність в Україні та здійснювати подальші інвестиції в національну економіку, але й максимізувати та прогнозувати реальні надходження до бюджету на основі зважених та послідовних рішень.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/189909.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua