Голова фінансового комітету закликав ВР перекрити можливість обходити мораторій на відчуження житла валютних позичальників через нотаріусів

25 дек, 13:45

Верховна Рада України підтримала внесення у порядок денний законопроекту про внесення змін до Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» щодо посилення захисту прав позичальників (№1610) за авторством групи народних депутатів на чолі із головою фінансового комітету парламенту Сергієм Рибалкою.
Виступаючи у Верховні Раді, Сергій Рибалка заявив, що закон про мораторій, ухвалений ще 3 червня цього року, не виконується. За його словами, відбуваються масові порушення прав людей на житло. «Неодноразово через виконавчий напис нотаріуса особа позбавляється свого єдиного житла. Лише у вівторок ми допомагали сім’ї у Вінницькій області відбити таку атаку, коли їм вже загрожували виламати двері. Багато людей на межі відчаю. В Україні вже зафіксовано сотні випадків самогубств через неспроможність погасити кредит», - заявив член фракції Радикальної партії Сергій Рибалка. Тому, за його словами, запропоновані зміни у закон про тимчасовий мораторій передбачають уточнення щодо участі нотаріуса у цьому процесі.
Голова комітету з питань фінансів та банківської діяльності  заявив, що НБУ, представники банківських асоціацій, представники позичальників та народні депутати зобов’язані у найкоротші терміни знайти компроміс та ухвалити закон про реструктуризацію валютних позик. «Але до його ухвалення наше з вами завдання зберегти єдине житло для людей. Вони мають спокійно зустріти Новий рік. Ми про це домовились на засіданні робочої групи при нашому комітеті у яку входять і представники «Кредитного майдану», - сказав Сергій Рибалка.
Він підкреслив, що співавторами законопроекту стали представники кількох фракцій.
Сергій Рибалка нагадав, що через значну девальвацію гривні законом про мораторій було заборонено примусово стягувати житлове майно, яке вважається предметом застави, іпотеки або є забезпеченням споживчих кредитів. Мораторій діє до моменту реструктуризації валютних позик. Він застосовується за умови, що це майно відповідає визначеним у Законі критеріям: якщо людина там проживає, або якщо це незавершене будівництво і в людини немає іншого житла; і якщо площа не перевищує ста сорока квадратних метрів для квартири та двохсот п’ятдесяти квадратних метрів для житлового будинку.

 


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/189923.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua