26 дек, 19:55
Відповідно до норм статті 229 Податкового кодексу визначено особливості оподаткування деяких підакцизних товарів залежно від напряму його використання. Зокрема, визначено особливості оподаткування спирту етилового - податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту із спирту етилового, який використовується підприємствами первинного та змішаного виноробства для виробництва виноградних, плодово-ягідних, інших виноматеріалів і сусла та вермутів (підпункт 229.1.1 пункт 229.1 статті 229 Кодексу).
До отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, що використовується для виробництва вермутів, видається податковий вексель на суму податку, нарахованого на обсяг спирту, що отримується виходячи із ставки, визначеної у пункті 215.3 статті 215 цього Кодексу.
Відповідно до вимог Кодексу механізм випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком (податкових розписок), що видаються суб'єктами господарювання до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, на які встановлено нульову ставку акцизного податку за 1 літр 100-відсоткового спирту та які використовуються для виробництва виноградних, плодово-ягідних, інших виноматеріалів і сусла та вермутів, визначено Порядком випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком (податкових розписок), що видаються до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, спирту етилового денатурованого (технічного) та біоетанолу, які використовуються суб'єктами господарювання для виробництва окремих видів продукції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року N 1257.
Податковий вексель вважається погашеним у разі документального підтвердження факту цільового використання спирту етилового для виробництва продукції, визначеної в підпункті 229.1.1 цієї статті (підпункт 229.1.8 пункт 229.1 статті 229 Кодексу).
Для погашення податкового векселя векселедавець подає векселедержателю довідку про цільове використання спирту етилового у перерахунку на 100-відсотковий спирт етиловий, яка складається на основі первинних документів та погоджується з представником податкового поста, встановленого на підприємстві, де використовують спирт етиловий за нульовою ставкою.
Тобто у випадку отримання спирту за нульовою ставкою акцизного податку для виробництва вермуту має бути виготовлено саме цю продукцію, підставою для погашення податкового векселя є Довідка про цільове використання спирту етилового, яка складається на підставі первинних документів та погоджується з представником податкового поста.
У разі якщо податковий вексель не погашається в установлений строк, векселедержатель здійснює протест такого податкового векселя у неплатежі згідно із законодавством та протягом одного робочого дня з дати вчинення протесту звертається до банку, який здійснив аваль цього податкового векселя, з опротестованим податковим векселем. Банк-аваліст зобов'язаний не пізніше операційного дня, що настає за датою звернення векселедержателя з опротестованим податковим векселем, переказати суму, зазначену в податковому векселі, векселедержателю (підпункт 229.1.9 пункт 229.1 статті 229 Кодексу).
Одночасно, у разі нецільового використання суб'єктами господарювання спирту етилового, з таких суб'єктів справляється штраф у розмірі, який обчислюється виходячи з обсягів використаних не за призначенням спирту етилового та ставки акцизного податку, передбаченої пунктом 215.3 статті 215 цього Кодексу, збільшеної в 1,5 раза (підпункт 229.1.17 пункт 229.1 статті 229 Кодексу).
Статтею 1 Закону України від 1 червня 2000 року N 1775 визначено, що виробництво (виготовлення) - діяльність, пов'язана з випуском продукції, яка включає всі стадії технологічного процесу, а також реалізацію продукції власного виробництва.
Таким чином підставою для погашення векселя є підтвердження випуску вермутів маркованих марками акцизного податку та готових для реалізації кінцевому споживачу.
Враховуючи зазначене, вважаємо за необхідне звернути увагу підпорядкованих ДПІ про необхідність погашення податкових векселів при виробництві вермутів тільки за умови надання первинних документів щодо випуску зазначеної продукції, готової для реалізації кінцевому споживачу.
Зазначена інформація міститься в листі Державної фіскальної служби України від 12.11.2014 р. N 10248/7/99-99-21-02-17.
ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/189956.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua