29 дек, 14:41
Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» застерігає владу, що захист інтересів купки валютних боржників задля їх вигоди позбавляє власності більшість учасників фінансового ринку (вкладників, кредиторів, інвесторів) та загрожує Україні повною втратою довіри до банківської системи і підривом економіки Держави.
Про це заявляє УКБС на поспішне прийняття Закону реєстр. № 1610 щодо введення мораторію на стягнення валютних боргів за рахунок застави, який прийнятий без дотримання встановленої процедури обговорення до ІІ читання.
УКБС обурений свідомим нехтуванням владою нормами Конституції України про непорушність права власності, а також нормами діючого господарського та цивільного законодавства, яке забороняє втручання держави в договірні відносини між банками і позичальниками.
Прийнятий Закон порушує усі вказані законодавчі гарантії та необґрунтовано перекладає всі збитки від різкої девальвації гривні виключно на банківську систему й її вкладників. Без будь-якої участі «валютних» боржників, які свідомо йшли на валютні ризики, беручи більш дешеві кредити у валюті, а також відмовлялись від пропозицій банків перевести свої кредити у гривневі (у т.ч. за курсом 7,99 грн./дол.).
На сьогодні близько 50 тисяч фізосіб, які мають валютні кредити під заставу житла, землі, нежитлових приміщень. Не всі з них є малозабезпеченими або придбали в кредит єдине житло. То в чиїх інтересах працює Верховна Рада, яка приймає деструктивні для більшості громадян і економіки України рішення.
УКБС зауважує, що підхід, за яким підтримка надається позичальнику залежно від валюти кредитування, а не залежно від рівня його матеріального забезпечення і соціальної захищеності, є невиваженим та несправедливим порівняно з сумлінними позичальниками, які сплачують гривневі кредити за ринковими ставками, та понад 45 мільйонів вкладниками, коштами яких користуються «привілейовані» боржники.
Натомість «валютний популізм» політиків не лише підриває довіру до банківської системи з боку населення, кошти якого є основним ресурсним джерелом та важливою запорукою для курсової стабільності. А й повністю нівелює захист прав кредитора та інвестора в Україні, перекреслюючи перспективи побудови цивілізованого й інвестиційно привабливого фінансового ринку в нашій державі.
Іноземні інвестори вже попередили, що не будуть інвестувати в Україну, доки влада не захистить права кредиторів.
Дія мораторію на стягнення застави перешкодить реалізації домовленостей між банками та позичальниками згідно нещодавно укладеного Меморандуму про реструктуризацію валютних кредитів (передбачає, зокрема, скасування мораторію на відчуження іпотеки, віднесення на затрати банку «прощеної» заборгованості позичальника). А також загрожує Україні зривом програм надання міжнародної фінансової допомоги в рамках співробітництва з МВФ та Світовим банком. Вказані організації закликали владу рішуче припинити будь-які дії в напрямку примусової реструктуризації кредитів та ініціювати розробку системи стимулів щодо добровільної реструктуризації боргів.
УКБС застерігає, що цим рішенням Парламент підштовхнув країну до краху банківської системи. Прикладів подібного непрофесійного втручання в роботу банківської системи у світі небагато, але всі вони фатальні. Так, в Угорщині реалізація аналогічних законодавчих ініціатив знищила національну банківську систему та зруйнувала іпотеку в країні, з відповідними соціально-економічними наслідками. В Аргентині також призвела до вкрай негативних наслідків для економіки. Наразі Україна?
Прес-служба УКБС
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/190001.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua