Податковий компроміс: крок назустріч бізнесу

28 янв, 07:42

Так охарактеризував одне із нововведень у податковому законодавстві в.о. начальника Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Олег Добровольський під час засідання круглого столу.
«Ця процедура дозволить платникам у рамках закону уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року», – зазначив очільник відомства та нагадав присутнім, що запровадження податкового компромісу передбачене ЗУ від 25.12.2014 року № 63-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу", який набув чинності з 17 січня 2015 року.
Відповідно до вказаного Закону податковий компроміс – це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань із податку на прибуток підприємств та/або ПДВ за будь-які податкові періоди до 01 квітня 2014 року з урахуванням строків давності в 1095 днів.
Розповсюджується компроміс виключно на факти заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість (у зв’язку із завищенням податкового кредиту) та податку на прибуток (у зв’язку із завищенням витрат, що враховуються при визначені об’єкта  оподаткування).
Відповідно до пункту 2 підрозділу 92 розділу XX Податкового кодексу України сума заниженого податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ сплачується в розмірі 5% такої суми. Решта ж 95% вважається погашеною, штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується. До того ж, сума погашеного податкового зобов'язання з податку на прибуток та/або ПДВ у розмірі 95% унаслідок застосування податкового компромісу не включається до податкового доходу платника податку на прибуток.
У ході засідання Олег Ігорович пояснив, що платники можуть претендувати на податковий компроміс із фіскалами у разі:
 добровільного декларування занижених податкових зобов’язань з ПДВ та податку на прибуток;
 добровільного декларування занижених податкових зобов’язань, коли розпочата документальна перевірка або складено акт;
 коли отримано податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов’язання з податку на прибуток та/або ПДВ не узгоджені;
 неузгодженої суми податкових зобов’язань з податку на прибуток та/або ПДВ, щодо яких триває процедура адміністративного оскарження;
 неузгодженої суми податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ, щодо яких триває процедура судового оскарження.
«Особливу увагу звертаю на те, що платник, який вирішив скористатися податковим компромісом, має встигнути подати до контролюючого органу належні для цього документи до 16 квітня поточного року включно, ¬¬– наголосив О. Добровольський і підкреслив, що зробити це потрібно протягом 90 днів з дня набрання чинності вищезгаданого Закону.
Окрім того, він зауважив, що власне процедура податкового компромісу триває не більше 70 календарних днів з дня, наступного за днем подання уточнюючого розрахунку.
«Водночас, варто відзначити, що з метою реалізації вимог Закону у Державній податковій інспекції в Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві створено Комісію по розгляду питань застосування процедури податкового компромісу», – повідомив О. Добровольський. підсумовуючи свій виступ.
Платники, які виявляють бажання досягти податкового компромісу, можуть звертатися до районної ДПІ, що знаходиться на вулиці Жилянській, 23. Більш детальна  інформація за тел.: 591-61-48, 591-61-27.
ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/190841.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua