Вирішення проблемних питань завдяки телефонному зв’язку «гаряча лінія»

30 янв, 13:08

Нещодавно було проведено черговий сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” з начальником управління податкового боргу Оксаною Петрівною Ванжулою на тему: «Застосування податкової застави контролюючими органами». Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час сеансу зв’язку "гаряча лінія":

Запитання 1:
Що таке податкова застава?
Відповідь:
Податкова застава є способом забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк. Тобто, при виникненні у платника податків податкового боргу (узгодженої та несплаченої в строк суми грошового зобов’язання, а також пені, нарахованої на неї), у фіскального органу виникає право податкової застави.
ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві

Запитання 2:
При якій сумі податкового боргу може застосовуватися право податкової застави контролюючим органом?
Відповідь:
Право податкової застави, згідно зі статтею 89 ПКУ не застосовується, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 340 грн.
ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві

Запитання 3:
Що є наслідком застосування фіскальним органом права податкової застави?
Відповідь:
Найпершим наслідком для платника є акт опису майна. Якщо платник не допускає податкового керуючого до опису майна або перешкоджає виконанню ним повноважень, визначених Кодексом, фіскальний орган вживає заходів для зупинення видаткових операцій на рахунках платника. Другим наслідком є необхідність узгодження операцій з відчуження описаного у податкову заставу майна з контролюючим органом.
У разі, якщо платник протягом 60 днів з дня надіслання йому податкової вимоги повністю не погасив суму податкового боргу, описане майно такого платника може бути реалізоване відповідно до статті 95 Податкового кодексу.
ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві

Запитання 4:
Яка передбачена відповідальність за порушення правил відчуження майна, що перебуває у податковій заставі?
Відповідь:
Відповідно до статті 124 Податкового кодексу, відчуження платником податків майна, яке перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди контролюючого органу - тягне за собою накладення штрафу в розмірі вартості відчуженого майна.

ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/190958.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua