Сценарій децентралізації, пропонований Україні, погіршить рівень життя в малих містах — Голова Асоціації малих міст України

03 фев, 13:55

Підходи, за якими влада пропонує провести децентралізацію в країні, може призвести до неочікуваних наслідків у вигляді погіршення рівня життя у містах районного значення. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі заявив Павло Козиреєв, Голова Асоціації малих міст України, мер м. Українка. За його словами, у рамках децентралізації держава запропонувала перевести муніципальні дошкільні навчальні заклади та заклади культури малим містам на рівень району, або залишити їх громадам із отриманням фінансування із районного бюджету. Проте районні чиновники не стикатимуться повсякденно  з мешканцями малого міста, тож не матимуть достатньої мотивації покращувати життя окремо взятого населеного пункту. «У місті Українка є такий навчальний заклад, де половина будівлі – це дитячий садочок,  і він фінансується коштом місцевої громади, а половина – молодша школа, яка утримується районом. Різниця – вражаюча. Якщо дитсадочок у прекрасному стані, то у школі – занепад. Оце і є наочний приклад того, що буде за умови проведення децентралізації за пропонованим сценарієм», – зазначив мер Українки.

За інформацією спікера, саме через подібний конфлікт інтересів близько 11% громад не змогли затвердити місцеві бюджети.  А їхні можливості щодо розвитку територій значно звузилися через переведення єдиного податку з фонду розвитку місцевого бюджету (його коштом фінансуються капітальні видатки) до його загального фонду. «Тобто фактично місцеві бюджети перетворились у каси з видачі зарплатні: 18% місцевих бюджетів у графі «фонд розвитку» мають нуль. Тобто фактично є бюджетами проїдання», – заявив Козирєв.

Голова Асоціації малих міст України також вважає хибним припущення, що податок на нерухомість ближчим часом стане ключовим у наповненні місцеві бюджети. «Виходить така дивна ситуація, що ті, хто з цих податків живуть, вони не мають права вести ці реєстри, вести їх та адмініструвати цей податок. Нам дають інструмент, яким буде користуватись хтось інший. Питання адміністрування податків за землю і нерухомість має бути передано місцевим громадам», – заявив Козирєв.

Асоціація малих міст України запропонувала владі по-перше, зібрати статистичну базу щодо того, як функціонують міста районного значення. По-друге, внести до Бюджетного кодексу зміни в частині, що вимагає передачу закладів дошкільної освіти і культури на рівень району у 2015 році, зобов’язати райони фінансувати громади у розмірах, не менших за витрати останніх у 2014 році. По-третє, розглянути можливість надання містам районного значення статусу міст обласного значення. «Це могло би стати перехідним етапом формування нових громад», – переконаний Павло Козирєв. Також він повідомив, що всі ці питання Асоціація планує обговорити на своєму з’їзді, проведення якого заплановано на 12 лютого.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/191078.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua