06 фев, 14:38
Україні потрібно впроваджувати ринкові механізми в енергетиці та не витрачати державні кошти на збиткові підприємства. Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. Міністр наголосив на необхідності лібералізації цін на енергоресурси для населення та збільшенні енергоефективності. “Наразі Україна споживає 43 мільярдів кубометрів газу. Водночас Польща, яка має економіку втричі більшу за нашу, споживає лише 18 мільярдів кубометрів газу”, – сказав Володимир Демчишин.
Досі українська промисловість покриває різницю між ринковою вартістю газу та субсидованою ціною, яку сплачує споживач. “Продаючи 1 тисячу кубометрів газу за тисячу гривень, ми даємо усім споживачам дотацію. Але держава не може підтримувати ці субсидії у той час, коли більше коштів потребує оборонна галузь, а також потрібні гроші на проведення реформ”, – пояснив пан Демчишин. Крім того, підвищення цін на газ для населення є умовою Міжнародного Валютого Фонду для наступних траншів фінансової допомоги. Навесні 2015 року міністерство планує запропонувати підвищити ціну на 40% згідно з пропозицією МВФ.
Вимога підвищити ціни на газ для населення є ринково обґрунтованою, та зможе суттєво поліпшити стан української економіки. Разом із тим, Володимир Демчишин запевнив, що соціально незахищені верстви населення будуть захищені. “Ми не зробимо газ дорогим для всіх. Але принаймні 30% споживачів отримують субсидію без жодних на то підстав. Вони мають сплачувати належну компенсацію за свої енерговитрати”, – сказав Володимир Демчишин. Міністр також зауважив, що українці часто неефективно використовують газ, що призводить до більшого рахунку за опалення. “Для менш збиткового споживання потрібно купувати лічильники, утепляти будинки, а також ощадливо витрачати енергетику”, – сказав міністр.
Володимир Демчишин розказав про збиткові українські шахти. “У нас 52 тисячі людей видобувають 6 тисяч тонн вугілля. Собівартість українського вугілля 2 тисячі гривень, коли ринкова ціна 1 тисяча гривень. 35 українських шахт є збитковими. Таким чином зарплата у 8 тисяч гривень кожному шахтарю на цих шахтах лягає тягарем на державний бюджет”, – сказав Володимир Демчишин. Як альтернативне рішення міністр запропонував закрити збиткові шахти, і виплачувати соціальне забезпечення шахтарям та надати можливість перекваліфікації.
Міністр також повідомив про спільну роботу з урядами Польщі, Канади та Японії щодо атомної енергетики та модернізації теплових станцій. “Атомна енергетика – одна з найбільш цікавих галузей для іноземних інвесторів. Моя головна мета у цих проектах – забезпечити відкриті ринкові умови для усіх учасників. Це може йти проти інтересів тих, кому вигідно зберігати неефективну енергосистему в Україні, але я впевнений, що відкрита ринкова система зробить свій внесок у розвиток української економіки”, – підсумував пан Демчишин.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/191230.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua