13 фев, 12:55
Нещодавно в приміщенні Солом’янської податкової інспекції відбулася зустріч з журналістами за участі заступника начальника ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві Баляс Наталії Петрівни. Тема зустрічі: «Зміни в податковому законодавстві». Про основні зміни, які внесено до Податкового кодексу Законом України від 28.12.2014 року № 71-VIII, розповіла Наталія Петрівна журналісту газети «Справжня бухгалтерська газета».
З 1 січня 2015 року в Україні зменшилась кількість податків. При цьому деякі податки не скасовані повністю, а лише трансформовані по принципу «два в одному». Основну увагу під час спілкування було приділено змінам, що стосуються електронного адміністрування ПДВ та податкового компромісу.
Жвавий інтерес у журналіста, викликали роз’яснення змін в адмініструванні податку на додану вартість, зокрема, впровадження електронного адміністрування ПДВ в тестовому режимі з 1 лютого цього року.
«Система електронного адміністрування ПДВ не вносить кардинальних змін до загальних принципів справляння ПДВ, затверджених Податковим кодексом України. Норми Податкового кодексу, які визначають коло платників ПДВ, об’єкт оподаткування, принципи формування податкових зобов’язань та податкового кредиту, залишаються незмінними», - зазначила Наталія Баляс.
Крім того за словами Наталії Петрівни , з 1 лютого 2015 року обов’язковій реєстрації в ЄРПН підлягають податкові накладні, сформовані за операціями, датованими починаючи з 1 лютого 2015 року, в тому числі податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, а також податкові накладні, що не надаються покупцю, а також незалежно від суми ПДВ, вказаній в такій податковій накладній. Розрахунок коригування до таких податкових накладних також обов’язково реєструється в ЄРПН.
На завершення зустрічі Наталія Баляс звернула увагу на можливість, яку надала держава платникам, за заниження податкових зобов’язань по податку на прибуток та ПДВ шляхом використання права на податковий компроміс. Цей режим у разі подання заяви платником та прийняття позитивного рішення контролюючим органом дозволяє сплатити лише 5% від суми заниження податкового зобов’язання та звільняє платника від юридичної відповідальності. Крім того за допомогою електронних сервісів, що зменшують необхідність додаткового відвідування контролюючих органів платники отримують можливість планувати роботу та подавати звітність з робочого місця.
ДПІ у Солом’янському районі Головного управління ДФС у м.Києві
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/191428.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua