23 фев, 15:00
Під час Кампанії декларування відбувається консультування платників податків. Голова комісії з реорганізації ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Анатолій Димура через мережу Інтернет спілкувався з платниками та надавав відповіді на їх запитання.
1.Чи включається до податкової знижки сума коштів, сплачена за навчання на підготовчих курсах, які діють при вищих навчальних закладах?
Навчання на підготовчих курсах є додатковою послугою навчального закладу, метою якої є підготовка до вступу на навчання до учбового закладу. Навчання на таких курсах не є обов'язковим і не зараховується у загальний курс навчання безпосередньо за обраним фахом після вступу до вузу. Таким чином, включення до податкової знижки оплати за навчання на підготовчих курсах для вступу до вузів, не передбачено чинним законодавством.
2. Чи включається до складу податкової знижки плата за навчання у навчальному закладі іншої держави?
Податковим кодексом України встановлено, що податкова знижка для фізичних осіб - це документально підтверджена сума витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) також у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення загального річного оподатковуваного доходу, одержаного у вигляді заробітної плати.
У разі плати за навчання навчальному закладу іншої держави, громадянин сплачує за навчання навчальному закладу іншої країни, тобто сума сплачується нерезиденту України. Тому громадянин не має права на застосування податкової знижки.
3. Чи необхідно громадянам відображати у декларації про майновий стан і доходи суму інвестиційного збитку, яка виникла від здійснення у звітному календарному році операцій з інвестиційними активами?
Сума інвестиційного збитку, яка виникла у платника податку за підсумками звітного календарного року від операцій з інвестиційними активами, відображається в податковій декларації про майновий стан і доходи, але враховується при обчисленні загального фінансового результату з інвестиційними активами наступних років до повного її погашення.
4. Протягом 2014 року пенсіонер здавав в оренду власну квартиру. Чи необхідно подавати декларацію та сплачувати податок? Чи є пільги для пенсіонерів?
Відповідно до норм Податкового Кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування) визначений у порядку, встановленому Кодексом. Даним порядком встановлено: якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець.
Cума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу.
Звертаємо увагу, що така декларація подається орендодавцем до 1 травня року, що настає за звітним в податковий орган за місцем проживання (реєстрації). Пільги для пенсіонерів законодавством не передбачено.
5. Чи необхідно громадянину подавати річну декларацію про майновий стан і доходи, якщо він протягом звітного року отримував доходи від декількох податкових агентів?
Відповідно до вимог Податкового кодексу України платники податку зобов’язані подавати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року у строки, передбачені Кодексом для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року. У 2014 році ця сума становила 146160 грн.
6. Чи необхідно подавати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи фізичній особі, яка отримала доходи від операцій продажу (обмін) майна, дарування протягом звітного року та при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок?
Відповідно до п. 179.2 ст. 179 розділу IV Податкового кодексу України обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/191774.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua