25 фев, 13:42
Працівники портової галузі – члени Антикризової ради громадських організацій закликають Кабінет Міністрів України скасувати постанову від 2 грудня 2014 року №710 «Пpо внесення змін до Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку державними унітарними підприємствами державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями» як таку, що може завдати шкоду економічній діяльності підприємств. Відповідно до зазначеної постанови КМУ, кілька великих державних підприємств, зокрема і морські торгівельні порти, окрім податків і зборів передбачених чинним законодавством, повинні ще й перерахувати частину нерозподіленого прибутку та додаткового капіталу до державного бюджету. Зокрема – Маріупольський морський торговельний порт – 280 млн. грн., Одеський морський торговельний порт – 125 млн грн., морський торговельний порт «Южний» – 160 млн. грн.; адміністрація морських портів України – 220 млн.грн.
«Не можна не погодитися з нагальною необхідністю наповнення державного бюджету, пошуку нових джерел фінансування державних витрат. Однак, зважаючи на надзвичайну ситуацію в економіці, вилучення додаткових коштів з обігу підприємств, як того вимагає вищезгадана Постанова КМУ, призведе до ще більшого гальмування роботи підприємств, а в деяких може спричинити банкрутство, виробничий колапс, необхідність скорочення кадрів, загострення соціальної ситуації на місцях», – вважає президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах.
Він наголосив, що в умовах загального підвищення цін, тарифів на житлово-комунальні послуги, рівня життя громадян в цілому такі ризики є неприпустимими. Варто врахувати і загальне погіршення умов для промисловості в Україні –з січня 2014 року до січня 2015 обсяги виробництва уже упали на 21,3%, зупинилося кредитування реального сектора економіки, а кредити що пропонуються зі ставками до 30% не можна вважати економічно обґрунтованими.
«Додам, що аналогічну вимогу з доплати до державного бюджету отримали і залізничники, і хіміки, і кілька інших державних компаній. Однак, на нашу думку, наповнення державного бюджету має базуватися не на збільшенні тиску на підприємства, які строго дотримуються законодавства та мають добру репутацію, а, перш за все, на подоланні корупційних схем у всіх щаблях економіки та влади, деофшоризації економіки, підтримці і захисту вітчизняного виробника. Адже саме ці підприємства роблять величезні внески до бюджеті, дають робочі місця сотням тисяч українців, чим уже забезпечують життєдіяльність економіки. І підривати їхню роботу не можна», – вважає А.Кінах.
Зараз в Україні складна політична й економічна ситуація – спад виробництва в усіх галузях, падіння споживацького попиту, експортно-імпортної діяльності. Відтак уряд має обережно ініціювати стягування додаткових платежів з підприємств, які ще продовжують працювати і підтримувати економіку, вважають в УСПП, та закликають скасувати вищезгадану постанову як таку, що містить загрожу діяльності підприємств.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/191879.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua