Леся Шевченко: Фактично коаліційна угода для парламентських сил стала шлюбним контрактом, який слід неухильно виконувати, але політичні сили не готові дотримуватися всіх статей контракту

06 мар, 15:37

Фіскальна децентралізація була однією з основних обіцянок політичних сил на дострокових парламентських виборах 2014 року. На цю реформу покладали великі надії щодо збільшення самодостатності територіальних громад, проте її реалізація дещо гальмується. Про це на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі заявила головний експерт «Реанімаційного пакету реформ – Київ» Леся Шевченко. Вона називає такі проблеми політичних сил як брак конкретності політичних обіцянок та низький рівень їхнього виконання. Тому постала потреба конкретизувати їх, що було зроблено в тесті коаліційної угоди. «Фактично коаліційна угода для парламентських сил стала шлюбним контрактом, який слід неухильно виконувати. Але політичні сили не готові дотримуватися всіх статей контракту», – зазначила пані Шевченко та виокремила дві тенденції. По-перше, є розбіжності у розумінні самого поняття фіскальної децентралізації, а також відсутня інформаційна кампанія на цю тему, тобто територіальні громади фактично не проінформовані про суть та перспективи підписаного вже закону по децентралізації. «Ця реформа може стати мертвонародженою», – додала експерт. Друга тенденція є позитивною, оскільки виконується обіцянка щодо запровадження принципу вирівнювання місцевих бюджетів за доходами, а не за видатками. Це створює не лише додаткові стимули для сталого розвитку, але й сприятиме участі громад безпосередньо у бюджетному процесі.

Директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора вважає невиконаною таку обіцянку, зафіксовану у коаліційній угоді, як забезпечення сплати податку на доходи з фізичних осіб виключно за місцем діяльності працівника. Він констатує, що рух до стимулювання економічної активності на місцях є достатньо повільний. Також, за словами спеціаліста, не достатньо виконується обіцянка  щодо обслуговування платіжних доручень місцевих бюджетів. За словами Івана Сікори, очікування щодо приведення місцевих податків до європейських стандартів поки не справджуються. «Це пов’язано із величезними зловживанням із землею та майном на рівні місцевих громад. За нашими оцінками, обсяг цих зловживань сягає мільярдів гривень», – акцентував пан Сікора. На думку експерта, для успішної реалізації реформи необхідні  чіткі галузеві реформи, боротьба з корупцією та участь громад у прийнятті бюджетних рішень.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/192224.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua