20 мар, 14:48
Нещодавно було проведено черговий сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” з начальником відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Іриною Іванівною Преснаковою на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році» Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час сеансу зв’язку "гаряча лінія":
Запитання 1:
Куди та в які строки необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи?
Відповідь:
Платники податків зобов’язані подавати декларацію до 1 травня 2015 року.
У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.
Податкова декларація подається громадянами до податкової інспекції за місцем реєстрації платника податку.
ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві
Запитання 2
Які способи подачі декларації про майновий стан і доходи?
Відповідь:
Податкова декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку:
- особисто платником або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.
При цьому поштове відправлення слід здійснити не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного терміну подання декларації, а при поданні в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, у якому минає такий граничний термін.
ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві
Запитання 3:
Фізична особа отримала спадок від батьків. Чи необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи та сплачувати податок?
Відповідь:
Вартість успадкованого майна від членів сім’ї першого ступеня споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. Відтак, спадкоємці першого ступеня споріднення декларацію про майновий стан і доходи не подають.
Нагадаємо, нормами підпункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 розділу І Податкового кодексу України визначено, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.
Разом з тим, громадянин, котрий отримав спадщину від члена сім’ї, що не належать до першого ступеня споріднення, зобов’язаний подати декларацію про майновий стан і доходи і сплатити 5 % податку на доходи фізичних осіб від вартості успадкованого.
ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві
Запитання 4:
Громадянин у 2014 році здавав в оренду свою квартиру та сплачував податок. Чи необхідно подавати декларацію?
Відповідь:
У разі, якщо громадянин у 2014 році здавав в оренду свою квартиру, то податок на доходи фізичних осіб він повинен сплачувати щоквартально, а декларацію подати до 1 травня 2015 року.
Дохід від здачі в оренду власного нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою 15% та/або 17%.
ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві
Запитання 5:
Яким чином можна подати декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді?
Відповідь: В електронній формі платники податків можуть подати податкову декларацію до фіскальних органів засобами електронної пошти через Інформаційний портал ДФС.
Для подання податкових декларацій в електронній формі у режимі реального часу (on-line) платнику податків необхідно:
1. Отримати електронний цифровий підпис, який безкоштовно видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС;
2. Завантажити з сайту Акредитованого центру сертифікації ключів програмне забезпечення – „Програмний комплекс користувача ЦСК”. Встановити програмне забезпечення на персональному комп’ютері та виконати необхідні налаштування допоможе інструкція користувача.
3. Авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа та розпочати роботу.
Детальніше про подання звітності в електронному вигляді можна дізнатися на веб-порталі ДФС або в Акредитованому центрі сертифікації ключів.
ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві
Запитання 6:
Фізична особа –підприємець сплачує за навчання доньки. Чи має право фізична особа-підприємець на податкову знижку?
Відповідь:Податкова знижка може застосовуватися виключно до доходів, одержаних протягом року платником податку у вигляді заробітної плати. При цьому загальна сума нарахованої податкової знижки не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата.
Фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю (самозайняті особи), не мають права на нарахування податкової знижки по податку на доходи фізичних осіб щодо свого річного оподатковуваного доходу, одержаного у межах провадження їх діяльності, тому що такий дохід не є заробітною платою. Цього права також не мають і усі інші особи, які одержують доходи, відмінні від заробітної плати.
ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/192697.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua