Взаємодія Дніпропетровської митниці з іноземними митними органами

01 апр, 08:24

На сьогоднішній день Євроінтеграція є головним зовнішньополітичним пріоритетом України. Основою стратегії економічного та соціального розвитку України на наступне десятиріччя.
На сьогодні, участь України у митній сфері є важливою частиною її зовнішньополітичної діяльності. Про це розповів в.о. начальника управління аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Дніпропетровської митниці ДФС Віталій Аксютін. Він звернув увагу на те, що взаємодія з митними органами іноземних держав та міжнародними організаціями з питань боротьби з контрабандою здійснюється в порядку, передбаченому міжнародними договорами України.
Взаємодія митниці з іноземними митними органами здійснюється відповідно до Порядку направлення запитів Державної фіскальної служби України до митних служб іноземних держав або їх інформування, затвердженого Наказом Держмитслужби України ДМСУ від 06.07.2005 № 639.
Зазначені нормативні документи використовуються при потребі направлення запитів до митних служб іноземних держав у випадках наявності в митного органу України обґрунтованої підозри в можливості вчинення правопорушення, яку можна підтвердити або спростувати лише шляхом отримання інформації від митної служби іноземної держави.
Особливий, спрощений порядок листування передбачений для країн-учасниць СНД. Відмінність в механізмі взаємодії полягає в тому, що запити до митних органів країн СНД надсилаються не через Департамент митної справи України (м. Київ), а безпосередньо від Дніпропетровської митниці до конкретного іноземного митного органу (наприклад, до Московської митниці, Гомельської митниці, Кишинівської митниці тощо).
За результатами опрацювання відповідей, отриманих від митних органів інших країн, за 2014 р. було - заведено 8 справ про порушення митних правил, на загальну суму 2 млн. 211 тис. 918 грн.
Направлено 5 повідомлень про протиправне діяння, що містить ознаки злочину передбаченими (3 - ч.1 ст. 358 КК України, 1 – ст. 191 КК України, 1 – ч.1 ст. 364 КК України).
Митницею отримано до відпрацювання 43 запити іноземних митних органів: безпосередньо 34 запити з країн СНД та 9 запитів з країн ЄС в тому числі з Росії, Польщі, Узбекистану, Литви, Німеччини та інших країн.
Адже оперативне, повне та своєчасне отримання інформації від митних органів іноземних країн є запорукою запобігання ухилення сплати суб’єктами ЗЕД у повному обсязі митних платежів, що впливає на наповнення державного бюджету.
Віталій Аксютін нагадав, що в діючому митному Кодексі України який набрав чинності 01.06.12 року передбачено 18 видів порушення митного законодавства. Найбільш розповсюдженими є використання товарів які знаходяться під митним контролем без дозволу митного органу, порушення порядку проходження митного контролю у зонах спрощеного митного контролю, а також недекларування товарів які переміщуються через митний кордон України та підлягають обов’язковому декларуванню.
У пунктах пропуску через митний кордон України і в Аеропорту м. Дніпропетровська розміщенні стенди з інформацією про порядок переміщення товарів через митний кордон. Громадяни можуть звертатися з питань які їх цікавлять у адміністративну будівлю до посадових осіб митниці за адресою вул. Горького 22.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/193035.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua