Оподаткування стосується лише допомоги переселенцям на суму більше 1 мільйона гривень – експерти

08 апр, 12:38

Оподаткування коштів, зібраних волонтерами, складає 20%, якщо сума перевищує 1 мільйон 200 тисяч гривень на рік, та спрямована на допомогу переселенцям , а саме: на відбудову житла, ремонтні роботи тощо. Про це заявила експерт з податкового законодавства Анастасія Красносільська під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. Таким чином експерти розвінчали міф, який розповсюдився у волонтерських колах щодо 20% оподаткування будь-якої добровільної діяльності. «Ця сума не оподатковується, а податок у 20% стягується не з усієї суми, а тільки з суми перевищення. Тож, податковий режим не такий страшний, як про нього говорять», – пояснила Анастасія Красносільська. А от на допомогу, зібрану волонтерами для потреб військових, на придбання одягу, обмундирування, лікування та реабілітацію, податок не сплачується.

Експерти зазначили, що коли ми говоримо про оподаткування волонтерства, нас цікавлять у першу чергу волонтери АТО. Адже зараз набуває популярності процедура зібрання коштів на свої особисті банківські картки і інколи сума зборів перевищує 1 мільйон. Згідно закону про волонтерську діяльність, аби отримати вищезазначені пільги, потрібно лише зареєструватися в реєстрі АТО, що веде Міністерство фінансів України та отримати офіційно статус волонтера.

Анастасія Шимчук розповіла, що серед переваг нового закону про волонтерство, який був прийнятий Верховною Радою у березні, – скасування зайвих бюрократичних процедур для реєстрації волонтерських організацій, можливість бути індивідуальним волонтером, зменшення вікових рамок волонтерів до 14 років. «Це той вік, коли добре навчати дітей займатися хорошими справами. Сьогодні діти з 14 років можуть називатися волонтерами, можуть плести маскувальні сітки, робити малюнки для наших військових», – зазначила Анастасія Шимчук.

Крім того, цей закон ліквідовує примусове укладання договорів з волонтерами та обов’язкове страхування. Залишивши цю опцію, склалася б ситуація, коли волонтер приїжджає на контрольно-пропускний пункт, а в нього запитують страховку, адже, за словами експерта із законодавства, практично нереально знайти страхову компанію, яка б погодилась застрахувати волонтера, що їде в зону АТО. «Я не знайшла жодної такої компанії. Вони дали чітку відповідь : ми не страхуємо такі випадки», – підкреслила Анастасія Шимчук. На думку експерта, набагато кращим є варіант, запроваджений новим законом, – обов’язкове відшкодування волонтеру, у разі отримання травми або загибелі в зоні АТО.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/193247.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua