Щорічно через корупційні схеми держбюджет втрачає 500 мільярдів гривень – експерти

09 апр, 12:16

Через неефективність правління та корупційні схеми щорічно у кишенях посадовців «осідають» більше 500 мільярдів гривень. Такі дані навів голова Громадського об’єднання «Уряд Другої Думки» Олег Гончаренко під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа центрі. За словами експерта, через інфляцію та постійне падіння ВВП в Україні спостерігається тенденція, коли їжа, ліки та одяг скоро стануть не по кишені пересічному українцю. Лише за останній час ціни зросли удвічі, а заробітні плати та пенсії залишились без змін. Аналізуючи реформи та досвід реорганізації владних структур у світовій практиці, експерти запропонували у першу чергу ліквідувати Укравтодор та реформувати Державну митну службу України, Укрзалізницю та очистити державний апарат від корупційних посадовців.

За підрахунками Громадського об’єднання «Уряд Другої думки» лише на діяльності Державної митної служби держбюджет щорічно втрачає 300 мільярдів гривень. У той час, коли за офіційними даними ПДВ за імпортну продукцію складає 120 мільйонів гривень. Експерти підрахувати, що це лише податок за чверть продукції, яка офіційно ввозиться в Україну з іноземних країн. «Усе інше складає чорний ринок», – запевнив Олег Гончаренко. Відтак на діяльності НАК «Нафтогазу» втрачається 130 млрд. грн., на Укрзалізниці – 15 мільярдів, Укравтодору – 10 мільярдів, інші 35 мільярдів склали псевдореформи Державного апарату та проведення дерегуляції. «Ми пропонуємо замість Укравтодору створити Стратегічний департамент планування доріг, який не лише зможе покращити якість українських трас, але й запобігатиме хабарництву. Українську митницю варто б було передати на облік зарубіжним колегам. Це допоможе легалізувати процедуру імпорту та експорту товарів»- наголосив експерт. За словами Олега Гончаренка, подібні реформи мали місце в Індонезії, Болгарії та багатьох країнах ЄС.

Якщо ряд цих реформ втілити у реальність, вже за кілька років середня пенсія може зрости з 1500 гривень до 2500 гривень. Україна зможе надати субсидії на сплату комунальних послуг майже 3 мільйонам найбільш незахищених верств населення. А також вкласти більше 300 мільярдів гривень у розвиток IT-сектору та розбудови інфраструктури, що допоможе у майбутньому створити потужну вітчизняну економіку – запевнив експерт.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/193302.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua