Маріїнсьский палац потребує термінової реконструкції за рахунок українських та іноземних інвесторів – експерти

09 апр, 12:16

Через відсутність фінансування протягом останніх семи років, Маріїнський палац потребує коштів на проведення реставрації. До реставрації однієї з найвідоміших національних пам’яток України можуть долучитися українські та іноземні організації. Про це заявили фахівці зі збереження архітектурних цінностей Володимир Гусаков, Олена Олійник, Лариса Цеук та Микола Яковина під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. “Оскільки палац належить до Адміністрації Президента України, то уся ініціатива має походити звідти. Є щонайменше 20 фондів, які готові дати гроші на реставрацію”, – сказала пані Олійник.

Експерти наголосили на аварійному стані будівлі, який стрімко погіршується. Зокрема, фасади та інтер’єри палацу потребують негайного відновлення. Крім того, реконструкція триває з 2007 року, і супроводжувалась низкою порушень. “Кошти для реконструкції надходили хаотично та зазвичай напередодні Нового Року. Тому багато робіт, які мали бути зроблені влітку або навесні, доводилось проводити зимою з порушенням процедур”, – пояснила Лариса Цеук.

За останні 6 місяців пройшла реконструкція фасаду палацу: посилено фундамент лівого флігеля, зроблена мраморна підлога, а також сплачена заборгованість перед будівниками. Також наприкінці 2014 року остаточно було завершене підсилення фундаменту, відновлено дах, а під самою будівлею збудовано інженерний блок із системою гідроізоляції та комунікаційними тунелями. На другому поверсі дві з 18 кімнат були повністю відреставровані.

Маріїнський палац був збудований відомими архітекторами Бартоломео Растреллі та Іваном Мічуріним у 1748-1755 роках як заміська резиденція для імператриці Російської імперії Єлизавети. Під час Другої світової війни частина будівель була зруйнована попаданням снаряду. У післявоєнні роки пройшла одна з наймасштабніших реконструкцій палацу, а у 1949 році палац знову став працювати як резиденція радянського уряду. Маріїнський палац залишається єдиною у місті будівлею у палацо-парковому стилі. Під час президентства Віктора Ющенка розпочалася його реконструкція, але вже у 2008 році обсяг доступних коштів суттєво зменшився через глобальну фінансову кризу. За словами експертів, Маріїнський палац – лише одна із пам’яток архітектури, які потребують інвестицій, щоб запобігти їхньому зруйнуванню. “Фінансова допомога також потрібна на відновлення Софії Київської та Києво-Печерської Лаври. Усього під охороною держави знаходяться 140 тисяч пам’яток. Постійне фінансування важливе для підтримання їхнього стану на належному рівні,” – підсумував Микола Яковина.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/193303.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua