За порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій передбачені фінансові санкції

14 апр, 08:44

Також можлива і адміністративна відповідальність.
ДПІ у Голосіївському районі звертає увагу платників податків, що до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції, за порушення вимог Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 р. «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», застосовуються фінансові санкції.
У разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання:
- вчинене вперше — штраф 1 грн.;
- вчинене вдруге — 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг);
- за кожне наступне вчинене порушення — у п’ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).
Також за порушення вимог Закону № 265 посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідальності.
Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, до осіб, які здійснюють розрахункові операції з порушенням встановленого Законом № 265 порядку проведення розрахунків, застосовується штраф у розмірі від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб — від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб — від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Водночас податківці нагадують, що вимогами щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затвердженими постановою Кабміну від 18.02.2002 року № 199, визначено формат і розрядність даних, що зберігається у фіскальній пам’яті РРО, у якому передбачено відображення не менше 6 груп з оподаткування товарів (послуг).
Відповідно до підпункту 3.5 розділу 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 року № 614, рядок 9 розрахункового документа (назва податку, літерне позначення ставки податку, ставка податку у відсотках, сума податку) може повторюватися відповідно до кількості податкових груп, тобто не менше 6-ти. Тож акцизний податок із роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатись у фіскальному чеку як окрема податкова група.
Відповідно до пункту 2 статті 3 Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням інтернету, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/193395.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua