30 апр, 09:04
Під час травневих свят, коли суттєво збільшується кількість громадян, що подорожують залізничним транспортом, Львівська магістраль звертається до пасажирів із проханням бути особливо уважними та обережними і невідкладно повідомляти про виявлених підозрілих людей або предмети на об’єктах залізничної інфраструктури.
Мінування чи вибухи, теракти чи інші злочини на залізничних коліях, мостах, повідомлення про замінування вокзалів – ці речі, на жаль, можуть відбуватися і відбуваються уже не лише в зоні проведення АТО, але й на мирних територіях України. Відтак, керівництво Львівської залізниці просить пасажирів повідомляти правоохоронців при виявлення сторонніх предметів на коліях, вокзалах та станціях, та у разі виявлення підозрілих осіб.
Просимо батьків провести роз’яснювальні бесіди з дітьми, пояснити їм правила поведінки на залізничних об’єктах та застерегти від порушень правил перебування на об’єктах магістральної інфраструктури.
Пам’ятка щодо першочергових дій у разі виявлення або застосування вибухових пристроїв
При виявленні підозрілого предмета суворо забороняється самостійно проводити з ним будь-які дії (торкатися, нахиляти, відкривати, переміщувати, підіймати, перерізати та ін.)
Треба пам’ятати, що марна трата часу при загрозі вибуху може призвести до людських жертв!
Основні правила поведінки під час виявлення підозрілих предметів:
не наближайтеся, не торкайтеся, не розкривайте, не переміщайте знахідку, не заливайте її рідиною та не засипайте піском;
не дозволяйте підходити іншим людям;
негайно повідомте про знахідку працівників вокзалу чи станції, правоохоронні органи. АЛЕ НЕ КОРИСТУЙТЕСЯ МОБІЛЬНИМ ТЕЛЕФОНОМ БЕЗПОСЕРЕДНЬО БІЛЯ ВИЯЛЕНОГО ПРЕДМЕТА – він може здетонувати!
Характерними ознаками, що вказують на можливу наявність вибухових предметів, можуть бути:
виявлення в громадських місцях чи транспорті валіз, пакунків, коробок та інших предметів, залишених без нагляду власників;
отримання адресатом поштового відправлення, вміст якого чи відправник йому невідомі;
наявність у виявлених предметів характерного вигляду штатних бойових припасів, навчально-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів чи їх елементів;
наявність у виявлених предметів звуку працюючого годинникового механізму;
наявність у виявленому предметі запаху бензину, газу, розчинника, паливно-мастильних матеріалів, хімічних речовин тощо;
наявність диму, що виходить з предмету;
наявність у виявленого предмета елементів (деталей), що не відповідають його прямому призначенню;
надзвичайно велика маса виявленого предмета (наприклад, невідповідність ваги коробки від цукерок, банки від кави, блокнота та інше);
нестандартний засіб виготовлення посилочної тари;
наявність будь-якого додаткового контакту предмета з об’єктами навколишньої обстановки;
наявність у дверях, вікнах будь-яких сторонніх предметів, закріпленого дроту, ниток, важелів, шнурів тощо;
наявність стороннього сміття, порушення ґрунту, покриття на газонах, тротуарах за відсутності пояснень щодо їх виникнення у відповідних служб.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/194031.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua