Облігації та опціони - реальний спосіб залучити інвестиції в будівництво

01 ноя, 12:41

Кожний, хто хоч трохи пов’язаний з будівництвом в Україні, має можливість спостерігати жорстокий пресинг, що здійснюється сьогодні на традиційні інвестиційні договори. У першу чергу з позицій Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю". Це просто змушує замовників будівництва та компанії в сфері девелопмента шукати нетрадиційні схеми залучення коштів у будівництво в обхід опальних інвестдоговорів. Одна з таких схем - емісія облігацій і опціонів. Їй відведене особливе місце в рамках Першого Всеукраїнського семінару-конференції "Все про інвестиції, договори, цінні папери і фінансові інструменти у будівництві: підводимо підсумки практики 2005 року", організованого компанією "VEGA Consulting", що пройде в Києві 3-5 листопада 2005 року. А доповідачем по цій непростій схемі на семінарі буде відомий фахівець у сфері інвестиційно-будівельного бізнесу України, адвокат АК "Коннов&Созановский" Наталія Доценко-Білоус. Ми попросили її пролити світло на функціонування таємничої схеми використання облігацій і опціонів.
Кор.: Чи дозволяють облігації та/або опціони оптимизувати оподаткування доходів забудовника?
Н.Д-Б.: Облігації забезпечують забудовникові законну можливість відсунути в часі виникнення податкових зобов’язань (як по ПДВ, так і по податку на прибуток) до моменту передачі товару (квартири), однак не спричиняють мінімізації цих зобов’язань. У той час як залучення коштів у будівництво із застосуванням опціонних контрактів, забезпечує істотне зменшення податкових зобов’язань по ПДВ у забудовника. Більш того, опціони гарантовано звільнять забудовника від проблем зі "звичайними цінами". Про те, як забезпечити законну оптимізацію оподаткування доходів забудовника при використанні опціонів та/або облігацій, ми будемо детально розбиратися на семінарі з урахуванням рекомендацій, вироблених практикою.
Кор.: Наскільки практично можливо використати закриті випуски облігацій у будівництві?
Н.Д-Б.: Починаючи з 11 вересня 2005 року, у забудовників з’явилася реальна можливість використати в будівництві закриті випуски облігацій, які забезпечують економію витрат на оплату державного мита, одержання кредитного рейтингу випуску.
У рамках конференції ми плануємо розглянути, в яких випадках, практично доцільно використати закриті випуски облігацій, а коли цей механізм не ефективний.
Кор.: Чи можна випускати цільові облігації під будівельні роботи?
Н.Д-Б.: Закон України "Про цінні папери і фондову біржу" припускає існування цільових облігацій під послуги. Більше того, у рамках семінару ми будемо говорити про перші практичні приклади використання подібних облігаційних випусків і особливостях їх застосування.
Кор.: Чи може випускати цільові облігації замовник будівництва (посередник), що не стане власником побудованого об’єкта?
Н.Д-Б.: Чинне законодавство не містить обмежень на дану операцію, однак не виключено, що замовникові будівництва, перш ніж зупиняти свій вибір на цільових облігаціях, варто звернути увагу на все різноманіття різновидів облігаційних схем та їхнє використання в будівництві.
Для тих, кого цікавить практика використання опціонів і облігацій для залучення інвестицій у будівництво, а також питання нинішнього положення з інвестиційними договорами, створенням і діяльністю ФФБ і ФОН та багато чого іншого, що має відношення до будівництва, нагадуємо, що взяти участь у Першому Всеукраїнському семінарі-конференції "Все про інвестиції, договори, цінні папери і фінансові інструменти у будівництві: підводимо підсумки практики 2005 року", що відбудеться в Києві 3-5 листопада 2005 року, можна попередньо зареєструвавшись за телефонами: (044) 331 94 04, 561 06 42 або через e-mail: seminarvega-st
З повною програмою семінару-конференції, а також з умовами участі можна ознайомитися на сайті: vega-st
 

Инф. e-finance.com.ua

 


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/1941.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua