08 май, 15:45
Нагадуємо, що після внесення змін до Податковою кодексу України (далі за текстом - Кодекс) Законом України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" (далі за текстом - Закон N 71), починаючи з 01 січня 2015 року змінено порядок оподаткування неприбуткових організацій.
Так, підпунктом 14.1.121 пункту 14.1 статті 14 Кодексу визначено, що неприбуткові підприємства, це установи та організації основною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної діяльності та меценатства і іншої діяльності, передбаченої законодавством.
Підпунктом 133.1.1 пункту 133.1 статті 133 Кодексу встановлено, зокрема, що платниками податку на прибуток - резидентами є суб’єкти господарювання юридичні особи, які провадить господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім:
1) бюджетних установ;
2) громадських об'єднань, політичних партій, релігійних, благодійних організацій. пенсійних фондів, метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов'язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій.
З метою оподаткування центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, веде реєстр всіх установ та організацій, які зазначені у підпунктах 1 та 2 цього підпункту.
Такі установи та організації не є платниками податку на прибуток лише після їх внесення до Реєстру неприбуткових організацій та установ (далі за текстом - Реєстр) контролюючими органами в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Громадське об'єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка. Громадське об'єднання, засновниками та членами (учасниками) якою є фізичні особи, є громадською організацією.
Відповідно до Закону України від 15 вересня 1999 року N 1045-ХIV "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" із змінами та доповненнями (далі - Закон N 1045) професійною спілкою (профспілкою) вважається добровільна неприбуткова громадська організація, що об'єднує громадян, пов'язаних спільними інтересами та родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання).
Отже, професійна спілка, створена відповідно до вимог Закону N 1045, за своїм правовим статусом належить до громадських об’єднань, які мають право скористатися статусом неприбуткової організації відповідно до положень підпункту 133.1.1 пункту 133.1 статті 133 Кодексу.
До внесення змін до Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від N 37, починаючи з 01.01.2015 р., установи та організації, внесені станом на 31.12.2014 р. до Реєстру та включені до переліку установ та організацій, зазначених у підпункті 133.1.1 пункту 133.1 статті 133 Кодексу, а також відповідають умовам, встановленим абзацом 2 цього підпункту (метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов'язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій), продовжують використовувати статус неприбутковості.
ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/194309.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua