Майбутнє для «Укрзалізниці»

13 май, 08:10

У найближчому майбутньому частково частка власності на «Укрзалізницю» фактично перейде у власність іноземних інвесторів. У цьому переконаний керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.

«Наразі ДП «Укрзалізниця» відпрацьовує механізм легалізації участі іноземного інвестора у статутному капіталі, що має дозволити вивести підприємство на позитивну динаміку рентабельності. Проте таку трансформацію слід оцінювати як перший етап реформування монополіста, логічним наслідком чого стане фактичний перехід права володіння транспортними мережами в руки європейських чи заокеанських корпорацій, без коштів яких ми ризикуємо залишитися без і залізничних колій та складів», – розповідає фахівець.

За його словами, реформування «Укрзалізниці», яка з року в рік демонструє збитковість за окремими напрямами діяльності, саме на часі. На сьогодні воно здійснюється за аналогією з НАК «Нафтогаз України», для якої Уряд та Верховна Рада легалізували можливість участі у статутному капіталі іноземного інвестора. Таким чином, монополіст буде перетворений у публічне акціонерне товариство, де спільну частку матимуть як держава, так й іноземний інвестор. Перед цим, зрозуміло, обов’язково будуть проведені фінансовий та технічний аудити.

Як пояснює Максим Гольдарб, від такого перетворення нікуди діватися, бо Україна не має необхідних коштів, аби самостійно модернізувати та розвивати власні транспортні сполучення. «Моральна та реальна зношеність і застарілість залізнично-транспортних мереж призводить до того, що Україна втрачає або навіть швидше недоотримує доходи від власного вигідного географічного розташування. Якщо затягувати ситуацію й далі, ми взагалі ризикуємо залишитися без залізничних колій та складів», – розповідає керівник «Публічного аудиту».

Він резюмує, що аналогічна ситуація і з автомобільними шляхами, фінансування яких абсолютно недостатнє навіть для комплексного ямкового ремонту, не говорячи вже про будівництво автобанів та доріг міжнародного значення.

Нагадаємо, Україна і Німеччина домовилися про співпрацю, спрямовану на розвиток транспортної галузі обох країн, в рамках якого Німеччина надасть технічну допомогу українським фахівцям в реформуванні транспортної системи країни. За словами заступника Міністра інфраструктури України Миколи Снітка, в Україні на компенсацію збиткових пасажирських перевезень залізниці щорічно витрачають близько 37 млн євро за рахунок вантажних перевезень, що в цілому економічно неефективно. І хоча, для порівняння, Німеччина підтримує власну ЗД на суму 7,5 млрд євро щороку, Уряд України собі такого дозволити не може. Очікується, що акціонерне товариство «Українська залізниця» буде створене вже у вересні 2015 року.
  
Субсидійні реалії

 Збільшення на більш ніж 300 тис. кількості сімей, які в цьому році звернулися за субсидією, свідчить про подальше загострення економічної кризи в країні. На це вказується в щотижневому аналітичному огляді діяльності держорганів «Публічного аудиту».

«Причинами зростання кількості осіб, які звернулись, звернуться та будуть звертатися за субсидіями, перебуває у прямій залежності від підвищення тарифів, адже саме воно «загнало» на 300 тис. сімей більше, ніж у минулому році, за межу бідності», – саме цим аналітики громадської організації пояснюють ажіотаж навколо субсидій.

«І питання не в тому, що було організовано належну інформаційно-роз’яснювальну роботу з умов надання субсидій, із чим пов’язують таку активність громадян в Мінсоцполітики. Насправді людям нічого не залишається, як звертатися по субсидійну допомогу до держави, аби просто зводити кінці з кінцями. Такі висновки ми робимо й на основі численних повідомлень людей, які надходять до громадської ініціативи “Тарифна мобілізація”», – говорить заступник керівника «Публічного аудиту» Андрій Вігірінський.

За його словами, це сигнал для Уряду будь-якої країни, що для таких малозабезпечених людей в першу чергу потрібно створювати необхідні економічні умови для достойного заробітку.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/194379.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua