Електронна податкова перевірка можлива для всіх представників малого та середнього бізнесу незалежно від обраної системи оподаткування

15 май, 15:30

Перелік електронних сервісів, які запроваджуються в органах фіскальної служби України для громадян та суб’єктів господарювання постійно вдосконалюється та розширюється.Сервісом проведення електронної перевірки з успіхом користуються платники єдиного податку вже з 01 січня 2014 року. Починаючи з 1 січня 2015 року послуга «електронна перевірка» доступна для всіх представників малого та середнього бізнесу, що працюють на загальній системі оподаткування.

Для всіх платників податків такий сервіс стане доступним з 2016 року.

Проведення електронної перевірки створює безліч зручностей для всіх суб’єктів відносин – це економія часу платника, полегшення роботи контролюючим органам, а також активний засіб протидії корупційним проявам, адже особисте спілкування тут майже відсутнє, нема безпосереднього контакту платника податків і працівника фіскальної служби.

Для проведення перевірки в електронному вигляді, платник повинен подати заяву до територіального органу фіскальної служби, обов’язково зазначити, зокрема, інформацію про податкові періоди діяльності, що підлягають електронній перевірці, систему оподаткування, перелік податків, які будуть перевірені, ведення в електронному вигляді бухгалтерського обліку, ведення в електронному вигляді первинних документів пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів.

Форму заяви на проведення електронної перевірки затверджено Наказом Міндоходів України від 3 червня 2013 року № 143. Заява подається керівником або уповноваженим представником платника податків до територіального органу ДФСУ, в якому він перебуває на податковому обліку, не пізніше ніж за 10 календарних днів до очікуваного початку проведення електронної перевірки.

Електронна перевірка може бути проведена за визначені платником податків податкові періоди, за які не проводились документальні планові або позапланові перевірки (з відповідних питань, які платник податків має намір перевірити), та у разі надання до територіального органу ДФСУ відповідних декларацій (розрахунків). Такий податковий період не може становити менше одного базового податкового (звітного) періоду з відповідного податку (збору).

Оформлення та реалізація матеріалів електронної перевірки здійснюється у порядку, викладеному в Податковому кодексі України.

ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м.Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/194527.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua