Утримання військового збору у разі сплати аліментів

18 май, 08:33

Порядок утримання військового збору під час сплати аліментів визначено листом  ДФС від 12.02.2015 р. № 339/4/99-99-19-01-01-13. 

Податківці Голосіївського району нагадують, що податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов'язаний утримувати військовий збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5% (пп. 168.1.1 ПКУ).

Згідно зі ст. 183 СКУ, визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини, яка стягуватиметься як аліменти на дитину, визначається судом. Розмір відрахувань із заробітної плати й інших доходів боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків, зборів та єдиного внеску (п. 1 ст. 70 Закону «Про виконавче провадження» від 21.04.99 р. № 606-XIV.

Ураховуючи зазначене, податковий агент із суми нарахованої заробітної плати зобов'язаний утримати військовий збір. Окрім того, із метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб база оподаткування заробітної плати визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску. А сума аліментів розраховується із суми заробітної плати, яка залишається після утримання військового збору, податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску.

Водночас, як указано в пп. 165.1.14 ПКУ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються аліменти, що виплачуються платнику податку відповідно до рішення суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із СКУ, за винятком виплати аліментів нерезидентом незалежно від їх розміру. Отже, аліменти не є об'єктом оподаткування військовим збором.

ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/194540.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua