Діти – головна рушійна сила реінтеграції звільнених територій до України – дослідження

11 июн, 14:53

Діти мають стати головною рушійною силою, яка сприятиме інтеграції звільнених територій на cході України. Таку точку зору висловив Олег Зарубинський, директор Українського інституту досліджень екстремізму під час презентації дослідження «Діти війни: дослідження проблем дитинства за умов військової агресії в Україні», що відбулася в Українському кризовому медіа-центрі. Він зазначив, що 15 місяців, що минули від початку анексії Криму, різко змінили в Україні статус «дитина війни». Молоде покоління повсякденно стикається с низкою нових проблем, що чинять значний вплив на їхній особистий розвиток.

За даними Міністерства соціальної політики України, станом на 31 березня 2015 року 1086 дітей втратили батьків унаслідок їхньої загибелі як учасників АТО, або в результаті поранення, отриманого у зоні АТО. Держава здійснила низку дій щодо визнання за ними певних пільг (зокрема, доступу до вищої освіти). Однак, для забезпечення їхніх прав необхідно вирішити актуальні «дорослі» проблеми – визнання учасниками АТО їхніх загиблих батьків (особливо, якщо вони брали участь у добровольчих батальйонах), зазначили представники Українського інститут досліджень екстремізму.

Ще одна категорія дітей, які потерпають через військову агресію, – це діти внутрішньо переміщених осіб (діти ВПО). З числа ВПО (станом на 18 травня 2015 року) 17,2% або 148 369 дітей. Майже 4 тисячі немовлят за цей час (березень 2014 – травень 2015) народились у матерів-біженців на території, вже підконтрольній Україні.

Учасники прес-брифінгу вказали на вплив інформаційного продукту. Інформація про загиблих, військові дії, насилля і т.д. ускладнює становлення (соціалізацію) всіх дітей України. Бо сьогодні діти війни – це уже не старше, сформоване покоління, а люди, які тільки проходять етап формування внутрішнього «я» і майбутнього зовнішнього, колективного «ми» (тобто, політичної та громадянської культури громади та усього народу).

Велика кількість дітей лишаються в окупації. «Зараз важко сказати точні цифри, скільки дітей проживає на території, що тимчасово не контролюється Україною. Але, держава так і не змогла створити нормальних умов для отримання новонародженими в окупації документів, для залучення випускників шкіл до навчання у вишах України», – заявив Олег Зарубинський.

Богдан Петренко, заступник директора Українського інституту досліджень екстремізму, зазначив, що Україна програє війну «за мізки». Торік із випускників кримських вишів лише 300 дітей зареєструвались на участь у ЗНО в Україні. У російські ж виші минулого року вступили 1400 кримчан. «Україна має максимально спростити всі процедури для дітей, які прямо потерпають від війни. Від реального доступу до вишів, до усунення порогу фінансової допомоги для багатодітних сімей біженців. Тому, найближчим часом, доцільно вирішити проблему з перепустками із зони окупації, зокрема, дозволити проїзд багатодітним сім’ям без оформлення необхідних документів; переглянути дискримінаційні умови, що обмежують надання допомоги на проживання ВПО з числа багатодітних; встановити вимоги щодо першочергово вирішення питань проживання сімей, які виїжджають із зони окупації разом з дітьми», – зазначив Богдан Петренко.

Микола Кулеба, уповноважений Президента з питань дитини, звернув увагу на таку проблему, через яку потерпають «діти війни», як обмежений доступ до належної соціальної підтримки. «Потрібно терміново вирішити питання функціонування соціальних працівників. Вони перезавантаженні роботою з переселенцями. Їх не вистачає. А в деяких населених пунктах узагалі немає соціальних працівників. Ми дякуємо волонтерам за підтримку. Але все ж держава має виконувати свою функцію», – зазначив уповноважений Президента з питань дитини.

Микола Кулеба також вважає загрозливим тренд свідомої маніпуляції з дитячою свідомістю, яка чиниться на окупованих територіях. «Навіть на звільнених територіях працюють російські ЗМІ. Навіть за умови наявності соціальних працівників дуже багато часу витрачається на те, аби достукатися до свідомості людей. Вони просто зазомбовані пропагандою», – зазначив пан Кулеба.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/195419.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua