15 июн, 15:18
«Крапля порятунку» – благодійна акція із забору крові у Києві для бійців АТО та постраждалих під час пожежі у Київські області. Акція триватиме три дні. Кров можна буде здати 15 червня з 9:00 до14:00 у 6-тому корпусі Національного університету «Києво-Могилянська академія». 16 червня з 9:00 до 12:00 забір крові триватиме у приміщені Київського Національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. «Уся зібрана кров буде передана до Головного військового клінічного госпіталю Києва», – повідомив під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі співзасновник благодійного фонду «Волонтерська допомога» Святослав Янко. А от кров, яка буде зібрана під час останнього дня акції – 17 червня з 9:00 до 12:00 у залі Національного Педагогічного університету імені Драгоманова буде передана до Київського опікового центру. «Саме у цих госпіталях знаходяться поранені бійці АТО та постраждалі під час пожежі на нафтобазі у Василькові», – додав Святослав Янко. Відтак за три дні волонтери планують зібрати 50 літрів крові.
Стати донором зможе не кожен. У першу чергу вік донора має бути від 18 до 52 років. Вага не менша за 53 кілограми. «Донор – це людина, яка має бути повністю здорова, не мати жодних хронічних захворювань», – пояснила завідувач кафедри «Школа охорони здоров’я» НаУКМА Ніна Чала. Охочий стати донором повинен мати при собі лише паспорт. «Бажано за день до здачі крові обмежити вживання жирної їжі та побільше пити негазованої води. А от алкоголь заборонено вживати за два дні до здачі», – додала Ніна Чала.
У майбутньому волонтери планують розвивати культуру донорства серед українців. «За статистикою, в Україні на 100 чоловік лише 12-15 людей готові стати донорами, в Європі – 20-25, у той час як в Америці кожен другий готовий допомогти постраждалим та хворим власною кров’ю», – такі дані навів співзасновник благодійного фонду «Волонтерська допомога». За його словами наразі в Україні багато не кожен, хто потребує переливання крові зможе собі дозволити цю процедуру. Адже 1 літр крові нині вартує від 2000 тисяч гривень. «Відтак у майбутньому планується створити Український банк крові, аби кров та переливання крові були доступні кожному українцю», – підсумував Святослав Янко.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/195526.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua