18 июн, 08:34
Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» зауважує Парламенту щодо численних дискримінаційних норм Урядового законопроекту про удосконалення системи гарантування вкладів та виведення неплатоспроможних банків з ринку (реєстр. № 2045а від 08.06.2015). УКБС застерігає, що їх прийняття не тільки суттєво прискорить падіння проблемних банків, а й погіршать довіру населення до банківської системи та влади.
Так, законопроект пропонує розширити повноваження куратора та посилює умови віднесення банку до категорії неплатоспроможних; втричі зменшує строк запровадження тимчасової адміністрації та одночасно збільшує термін ліквідації банків (з 3 до 5 років); скасовує можливість продовження термінів знаходження банку у статусі проблемного та терміну затвердження виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізосіб плану врегулювання.
Крім того, експерти УКБС звертають увагу, що законопроект встановлює додаткові підстави для кримінальної відповідальності керівників банків; забороняє зарахування зустрічних вимог за зобов’язаннями, стороною яких є неплатоспроможний банк, та не передбачає відшкодування Фондом дроблених вкладів.
Разом з тим, експерти УКБС зауважують, що у законопроекті не прописано відповідальності регулятора, який, відповідно до Закону «Про банки і банківську діяльність» здійснює постійний (щоденний) контроль за діяльністю банків та має достатній набір інструментів, щоб завадити фінустанові «сповзати у прірву». Тому, у першу чергу, необхідно провести аналіз ефективності та результативності виконання регулятором наглядових функцій, направлених на стабільність банківської системи, захист інтересів вкладників та кредиторів банків щодо безпечного зберігання коштів клієнтів на банківських рахунках.
«Законопроект є неприйнятним та дискримінаційним, оскільки в складних суспільно-політичних умовах його норми фактично позбавляють банки у статусі проблемного виправити ситуацію та продовжити свою діяльність, – зауважує Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Слід враховувати, що за 2014 р. та 5 місяців п.р. Нацбанк визнав неплатоспроможним 51 банк, які наразі виводяться з ринку Фондом. Водночас, обсяг фінресурсів Фонду станом на 01.06.15. – 18,5 млрд. грн., з яких 15,9 млрд. грн. (86%) – це кошти Фонду в ОВДП. При цьому, з початку року Фонд отримав 9,95 млрд. грн. кредиту від НБУ та 7,1 млрд. грн. від Уряду у вигляді ОВДП (в обмін на векселі Фонду). Таким чином, за недостатній контроль регулятора страждатиме Держбюджет, бізнес та пересічні громадяни України».
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/195612.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua