Раніше придбаний товар: відображаємо номенклатуру у податковій накладній

22 июн, 14:45

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках обов'язкові реквізити, зокрема, опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг.

Пунктом 15 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957 визначено, що до розділу I податкової накладної вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, зокрема:

- до графи 3 - номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця);

- до графи 4 - код товару згідно з УКТ ЗЕД.

При цьому графа 4 заповнюється при постачанні підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, на всіх етапах постачання товарів.

Статтею 215 ПКУ конкретизовано перелік підакцизних товарів та їх коди згідно з УКТ ЗЕД, а тому при здійсненні операції з постачання підакцизних товарів зазначені коди повинні відображатись у податковій накладній.

Класифікація ввезених товарів на митну територію України, здійснюється згідно з вимогами ст. 69 Митного кодексу України.

Враховуючи зазначене, при постачанні товарів/послуг на всіх етапах постачання таких товарів/послуг до кінцевого споживача, у графі 3 «Номенклатура товарів/послуг продавця» податкової накладної продавець повинен зазначати дані, які відповідають документам, що підтверджують їх придбання таким продавцем.

Особливості справляння військового збору з сум стипендій, пенсій, матеріальної допомоги та доходів від підприємницької діяльності

ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська у зв'язку з запитаннями платників коротко висвітлює актуальні питання нарахування військового збору.

1. Підприємці (за виключенням спрощенців) нараховують та сплачують військовий збір від провадження підприємницької діяльності    

Фізичні особи - підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.

2. Стипендії понад 1710 грн. підлягають оподаткуванню військовим збором    

Сума стипендії, що перевищує розмір, визначений в абзаці першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України (у 2015 році - 1710 гривень), яка виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад'юнкту, підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

3. Військовий збір сплачують пенсіонери, які отримують пенсії більше 3654 грн.    

Якщо сума пенсії (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) перевищує у 2015 році 3654 гривень, то частина такого перевищення оподатковується військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

4. Військовим збором оподатковується матеріальна допомога понад 1710 грн.    

Військовий збір не справляється з суми наданої роботодавцем працівникові нецільової благодійної допомоги, яка сукупно у 2015 році не перевищує 1710 грн. В частині перевищення вказаної суми матеріальна допомога є об'єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/195788.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua