23 июн, 13:14
Питання енергетичного балансу України залишається одним з найважливіших з багатьох моментів – починаючи з підготовки до нового опалювального сезону та завершуючи енергетичної безпекою країни. Перед державою постають серйозні ризики, оскільки 60 % підприємств, які видобувають енергетичне вугілля, знаходяться під контролем сепаратистів, а доля теплових генерацій в загальному виробництві електроенергії добігає 40 %. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив президент УСПП Анатолій Кінах.
«Промислово-підприємницьку спільноту турбує те, що ситуація браку вугілля виникла не раптом. В той же час не підготовлено та не задіяно жодної державної програми з розширення видобутку енергетичного вугілля на заході країни, а такі можливості там є, диверсифікації його експорту. Наша залежність від зовнішній кон’юнктури стає неприпустимою. Уряд має максимально включити вітчизняні можливості поповнення запасів енергетичного вугілля, збільшення його видобутку на території України», – вважає Анатолій Кінах.
Поглиблює проблему застарілість обладнання на ТЕС, до моральний знос добігає 70 %. Ця ситуація також потребує невідкладних дій – підтримку вітчизняного енергетичного машинобудування, розвиток імпортозаміщення, максимальне завантаження українських компаній, які здатні виробляти та ремонтувати обладнання для теплоелектростанцій. В країні є потужні заводи, здатні виготовляти сучасне та високотехнологічне обладнання, в той же час енергетична генерація задихається без модернізації, технічного переоснащення та якісної сировини. Вирішити ці проблеми можливо через потужні урядові програми розвитку енергетичного комплексу, машинобудування, але їх немає.
Громадський діяч повідомив, що за ініціативи УСПП на Трипільській ТЕС (Київська обл.) найближчим часом відбудеться круглий стіл, де енергетики, споживачі та виробники обладнання радитимуться з питань оновлення та модернізації теплогенерацій, виходу вітчизняної енергетики з кризи та ліквідації зовнішньої залежності від сировини.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/195838.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua