Через електронне адміністрування ПДВ підприємства можуть зупинитися

25 июн, 08:14

На круглому столі з обговорення проблем електронного ПДВ, що  відбувся в УСПП,  були презентовані результати незалежного опитування підприємців, які підкреслили глибину проблем, яких завдає ця новація.   Так, 81 % респондентів (1483 з 1822 опитаних) вважають, що протягом перехідного періоду трудовитрати на роботу в системі електронного адміністрування ПДВ  збільшилися, а ще 79 % повідомили,   що в результаті запровадження системи електронного адміністрування ПДВ вони зазнали фінансових втрат. Також 950 респондентів стверджують про очікуване вимивання оборотних коштів, повідомила автор опитування, віце-президент УСПП Юлія Дроговоз.

Підприємці висловили припущення, що через ці проблеми змушені будуть зупинити відрахування ПДВ та виробничу діяльність взагалі – аж  до скасування норми про електронне адміністрування чи її вдосконалення.

«Навіть у тих підприємств, які в порушення закону не сплачують  ПДВ, користуючись податковими ямами, а таких в Україні зараз половина, роблять це не тому, що мають надприбутки, а тому, що у них нульова рентабельність! Таким чином вони намагаються вижити, зберегти свій бізнес та платити зарплатню. Нашим підприємствам зараз взяти додаткові кошти просто ніде, окрім як піднімати ціни на свою продукцію та скорочуючи виробництво», – заявив народний депутат Олександр Кірш.  Він наголосив, що слідом за таким необдуманим кроком, який тягне за собою заморожування додатково 20% обігових коштів підприємств, варто очікувати значного стрибка цін, безробіття та чергового обвалу промисловості, відтак прогнозованого урядом  ефекту поповнення державної скарбниці не відбудеться.

«Для початку уряд повинен налагодити автоматичну систему відшкодування ПДВ. Адже його і досі отримують лише кілька компаній, малий і середній бізнес на це не має жодного шансу. Уряд обов’язково повинен здійснити розрахунки економічної доцільності  запровадження електронного адміністрування ПДВ. Нехай кожен урядовець і депутат, голосуючи за цей закон, бере на себе всю відповідальність», – заявила народний депутат Олександра Кужель. Результати вищезгаданого опитування народний депутат назвала «вбивчими та нищівними для економіки».

Вона  додала, що другим потужним ударом по підприємцях малої групи буде обов’язкове запровадження РРО, від якого бюджет країни не отримає жодного прибутку, натомість кожен підприємець повинен буде витрачати на обслуговування апарату більше 70 тисяч гривень щороку. І ці гроші нараховуватимуться приватним компаніям,  зареєстрованим  в офшорних зонах, зауважила народний депутат.

За результатами круглого столу буде підготовлене та  спрямоване в комітет ВРУ  з питань податкової та митної політики звернення з вимогою у терміновому порядку, до 1 липня 2015 року,  розглянути проблему запровадження електронного адміністрування ПДВ та негайно внести  це питання на розгляд Верховної Ради України.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/195917.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua