Які особливості подання декларації та сплати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів?

25 июн, 15:50

        Відповідно  до п. 223.1. ст. 223 Податкового кодексу  України базовий податковий період  для сплати податку відповідає  календарному місяцю.

       Cуб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації (тобто за місцем розташування пункту продажу підакцизних товарів) декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 Податкового кодексу України (п.223.2 ст.223 Податкового кодексу України).

      Отже, декларації з акцизного податку подаються до контролюючих органів, які обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів. Тобто кількість таких декларацій за звітний період має відповідати кількості адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів.

      Суми податку перераховуються до бюджету суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України (п.п. 222.3.1 п. 222.3 ст. 222 Податкового кодексу України), для подання податкової декларації за місячний податковий період.

      Особа – суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, сплачує податок за місцем здійснення реалізації таких товарів (п.п. 222.3.2 п.222.3 ст. 222 Податкового кодексу України).

      Отже, сплата податку відбувається до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів.

ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м.Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/195986.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua