25 июн, 15:53
Днями у ДПІ Подільського району ГУ ДФС у м. Києві було проведено «круглий» стіл за участі заступника начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб Пелих Світлани Юріївни на тему: «Застосування понижуючого коефіцієнта».
Учасники засідання розглянули основні аспекти застосування понижуючого коефіцієнта при нарахуванні та виплаті заробітної плати за першу половину звітного періоду.
Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, але не менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.
Частиною 8 статті 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено обов'язок роботодавців під час кожної виплати заробітної плати, на суми якої нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у встановлені терміни або за результатами звірення платника з фіскальним органом за платником визнано переплату єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй.
Як зазначила Світлана Юріївна під час «круглого» столу, якщо платником за звітний місяць виконано умови застосування понижуючого коефіцієнта, передбачені Законом України від 02 березня 2015 року № 2І9-УШ «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», то і застосування коефіцієнта до ставки єдиного внеску при нарахуванні і виплаті заробітної плати за першу половину звітного місяця буде правомірним. Якщо ж при остаточному розрахунку виявиться, що умови для застосування понижуючого коефіцієнта до розміру єдиного внеску у звітному місяці не виконано, то відповідно застосування зниженої ставки до авансових внесків не є правомірним,
Так, за словами Пелих С.Ю., у разі несплати, неповної сплати або несвоєчасної сплати суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), пунктом 6 частини і і статті 25 Закону №2464 передбачено застосування штрафу до платника єдиного внеску у розмірі 10 % таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум. Розрахунок зазначеної штрафної санкції здійснюється за даними акта перевірки.
ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/195989.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua