Про деякі аспекти нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

25 июн, 15:58

        Податківцями ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві був проведений  семінар тема якого: «Нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
    Так, увагу  платників  податку зосередили на таких  нормах законодавства: відповідно до п. 4 частини 2 ст. 6 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зобов’язані подавати звітність та сплачувати до контролюючого органу за основним місцем обліку платника ЄВ у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Починаючи з 01.06.2015 року звіт щодо сум нарахованого ЄВ подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника до фіскального органу за основним місцем реєстрації платника.

Форми та строки подання звітності передбачено розд. ІІІ наказу Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 «Про Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», який розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за адресою: http://sfs.gov.ua/.

      Також,  для страхувальників, у яких кількість застрахованих осіб не перевищує п’ятьох осіб, передбачена можливість надсилання звіту поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, але не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку подання звітності.

Новий Порядок не вимагає від страхувальників проставляти на аркушах звіту реєстраційний номер вихідної документації, із форми цей реквізит прибрали.

      Фізособи - підприємці, які не використовують працю інших осіб за трудовим чи цивільно-правовим договором, звіт за формою № Д4 подавати не повинні.

     Якщо ж фізична особа-підприємець припиняє діяльність, вона зобов’язана  подати за себе звіт (ф.№ Д5) із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останній звітний період – із дня закінчення попереднього звітного періоду до дня держреєстрації припинення підприємницької діяльності.

    На  всі питання платників були  надані вичерпні відповіді.
 
ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/195991.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua