Члени Європарламенту закликали не давати кредит українським АЕС

01 июл, 15:50

1 липня 22 членів Європарламенту підписали спільного листа до Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та до Європейської Комісії з вимогою відкласти кредитування українських атомних електростанції (АЕС), поки Україна не запровадить повноцінну транскордонну оцінку впливу на довкілля при продовженні роботи атомних енергоблоків у понадпроектний термін.

Підготовлений лист-звернення євродепутати адресували віце-президенту Європейської комісії, а також керівникам ЄБРР та Євроатому. Таку ініціативу члени Європарламенту від різних політичних сил підтримали після зустрічі з представниками європейських неурядових організацій CEE Bankwatch, Greenpeace та Nuclear Transparency Watch.

У листі європарламентарі застерігають «що продовжена робота ядерних реакторів несе в собі підвищений ризики аварій з потенційними руйнівними впливами на довкілля та людей в Україні та за її межами».

Повний текст листа доступний за цим посиланням.

Відповідно до Конвенції UNFCC (1) про оцінку впливу на довкілля у транскордонному контексті, стороною якої є Україна, при підготовці рішення про прийнятність продовження роботи АЕС понадпроектно має здійснюватися оцінки впливу на довкілля. Виконання цього зобов’язання є серед умов надання кредитів ЄБРР та Євратому. Проте українське Мінприроди досі не вимагає від НАЕК «Енергоатом» проведення такої оцінки.

«Наразі український уряд продовжує ігнорувати дане зобов’язання», – коментує ситуацію координатор CEE Bankwatch Network в Україні Ірина Головко, – «В той же час, Україні здійснення такої оцінки вигідне з багатьох причин. Перш за все це можливість взяти до уваги фактори, які зараз до уваги не беруться. Мова йде про неможливість повної відмови від російського палива, невирішеність питання довгострокового зберігання радіоактивних відходів та неможливість виключення аварії із суттєвими наслідками для довкілля», – зауважує експерт.

Нагадаємо, у квітні-травні цього року уряди Словаччини, Австрії, Румунії та Угорщини направили офіційні листи-запити до уряду України щодо інформації про плани продовження роботи українських АЕС та ініціювання консультацій з цього питання. (посилання на реліз Європейці стурбовані безпекою українських АЕС більше за українців).


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/196198.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua