Про військовий збір та новації законодавства по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

02 июл, 12:31

          Нещодавно  з платниками податків, фахівцями  ДПІ у Подільському районі  ГУ ДФС у м. Києві, була проведена  зустріч, основними теми та роз’яснення були теми, щодо сплати військового збору та змін до законодавства   по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

         Заступник  начальника ДПІ Шевченко Олена та заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб Світлана Пелих разом із присутніми проаналізували зміни та новації законодавства по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Як зауважила Олена Шевченко, Згідно із новим пунктом 95, платники єдиного внеску до 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розмір єдиного внеску (встановлений частиною 5 та абзацом 2 частини 6 статті 8 Закону № 2464 для платників єдиного внеску, визначених в абзацах 2, 3, 4 та 7 пункту 1 частини 1 статті 4 цього Закону), застосовується з понижуючим коефіцієнтом. Це можливо,  якщо платником виконуються умови застосування понижуючого коефіцієнту:

           - база нарахування ЄСВ із розрахунку на одну застраховану особу у звітному місяці збільшилась на 20 % і більше порівняно із середньомісячною базою нарахування ЄСВ платника за 2014 рік;

- після застосування коефіцієнта  середній платіж на одну застраховану  особу у звітному місяці становитиме  не менше ніж середньомісячний  платіж на одну застраховану  особу платника за 2014 рік;

- кількість застрахованих осіб  у звітному місяці, яким нараховано виплати, не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік. Ця умова не стосується осіб – підприємців і фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно.

   Коефіцієнт застосовується при нарахуванні зарплати фізичним особам як за основним, так і не за основним місцем роботи. При розрахунку коефіцієнта показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності з ЄСВ. У разі застосування коефіцієнта необхідно зазначити про це у звіті.

     Якщо платник ЄСВ, який застосував коефіцієнт і не сплатив нарахований ЄСВ у встановлені строки, втрачає право у майбутньому застосовувати коефіцієнт до повної сплати виниклої заборгованості.

    Іншим, на розгляді стало питання сплати та звітності по військовому збору, Світлана Пелих,  зосередила увагу присутніх фізичних осіб – підприємців, що об’єктом оподаткування військовим збором доходів фізосіб-підприємців, є доходи, визначені у статті 163 ПКУ (пп. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). До об’єкту оподаткування, зокрема, належить загальний річний оподатковуваний дохід.

Відповідно до підпункту 164.1.3 статті 164 ПКУ загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, отриманих фізособою-підприємцем від провадження господарської діяльності згідно із статтею 177 ПКУ.

Своєю чергою, об’єктом оподаткування фізособи-підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізособи-підприємця (п. 177.2 ПКУ).

Отже, фізособи-підприємці, крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір у розмірі 1,5% чистого оподатковуваного доходу, відображають у річній податковій декларації та сплачують у терміни, передбачені для сплати ПДФО за відповідний період.

Зауважимо, що першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізосіб-підприємців є 2015 рік. Термін його сплати – до 19 лютого 2016 року

На закінчення зустрічі, податківці висловили надію, що сумлінність сплати податків буде приоритетною у господарській діяльності платників податків.

ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/196227.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua