Звільнено від оподаткування компенсаційні виплати з бюджету організаціям за мобілізованих працівників

13 июл, 12:03

ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві інформує, що відповідно до підпункту «и» підпункту 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума грошової допомоги (у т. ч. в натуральній формі), що надається:

фізичним особам або членам їх сімей (діти, дружина, батьки), військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 року № 2011-XII, та/або компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Звільнення від оподаткування компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, відбувається за трьома напрямами:

1. Звільнення  від оподаткування податком на  доходи фізичних осіб (ПДФО) компенсаційних  виплат з бюджету в межах  середнього заробітку працівників, призваних на військову службу  за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Ця норма запрацювала з набранням чинності Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період» від 04.03.2015 року  № 105  з 17 березня 2015 року.

Що стосується відображення нарахованої компенсації у формі № 1-ДФ, то середня заробітна плата, нарахована роботодавцем фізичній особі за час перебування на військовій службі під час мобілізації, на особливий період, відображається в податковому розрахунку за формою № 1-ДФ за ознакою «101». Сума нарахованого та виплаченого доходу відображається в графах 3а та 3 відповідно, графи 4а та 4 не заповнюються, оскільки ПДФО не нараховується і не перераховується.

2. Не нараховується  єдиний соціальний внесок (ЄСВ) на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, відповідно до частини 7 статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI.

Під час мобілізації трудові відносини з працівниками не перериваються. Оскільки мобілізований працівник перебуває у трудових відносинах з організацією, то роботодавець повинен нараховувати йому компенсацію в межах середнього заробітку (ст. 119 Кодексу законів про працю України) та надавати у Звіті про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ (додаток 4) відомості про нарахування заробітної плати такому працівникові.

У цьому Звіті дані про мобілізованого працівника в таблицю 5 не вносяться, оскільки трудові відносини тривають. У таблиці 6 заповнюються всі графи, як і при нарахуванні заробітної плати, окрім графи 18 «Сума нарахованої заробітної плати/доходу у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок» та графи 19 «Сума єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)» — у цих графах проставляються нулі

3. Звільнено  від оподаткування військовим  збором доходи, що не включаються  до загального оподатковуваного  доходу фізичних осіб, а отже  звільнено і компенсаційні виплати  з бюджету в межах середнього  заробітку працівників, призваних  на військову службу за призовом  під час мобілізації, на особливий період, згідно зі змінами внесеними до порядку сплати військового збору Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» від 02.03.2015 року № 211-VIII, який набрав чинності 13 березня 2015 року.

ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/196684.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua