Про ПДВ-рахунок у системі електронного адміністрування

15 июл, 12:38

ПДВ-рахунок – це рахунок, відкритий платнику ПДВ у системі електронного адміністрування, запровадженої з 1 лютого 2015 року. Правила цієї системи викладено у статті 200¹ Податкового кодексу України і Порядку електронного адміністрування податку на доданну вартість, затвердженим постановою КМУ від 16.10.2014 № 569. Система працювала у тестовому режимі протягом перехідного періоду до 1 липня поточного року. ПДВ-рахунок призначений:

- для контролю суми ПДВ, на  яку платник податків може  зареєструвати податкову накладну  або розрахунок коригування в  Єдиному реєстрі податкових накладних (далі за текстом – ЄРПН);

- сплати задекларованих податкових зобов’язань до бюджету.

Платник ПДВ має право отримувати від ДФС інформацію про стан свого електронного рахунку і суму податку, на яку він може зареєструвати податкову накладну. Для отримання такої інформації йому потрібно направити запит до ДФС України.

Платник податків повинен поповнити ПДВ-рахунок «живими» коштами:

- для реєстрації податкової  накладної в ЄРПН – якщо  на момент реєстрації сальдо  формули з п. 200¹ (ΣНакл) менше, ніж  сума ПДВ у такій податковій  накладній. Цей обов’язок виникає з 1 липня 2015 року, коли система електронного адміністрування запрацювала у повному обсязі;

- для сплати задекларованих  податкових зобов’язань.

Разом з тим, кошти з ПДВ-рахунка можна перераховувати тільки:

- до бюджету для сплати податкових  зобов’язань з ПДВ;

- на спец рахунок (для підприємств, що застосовують спеціальний  режим оподаткування у сфері  сільського та лісового господарства, а також рибальства (стаття 209 ПКУ);

- на поточний рахунок платника (за його заявою), але тільки  в тій сумі, яка залишиться після сплати задекларованого ПДВ і погашення податкового боргу (за наявності).

ПДВ-рахунки відкривають виключно на підставі реєстру платників податків, який Державна фіскальна служба подає до Казначейства. У реєстрі зазначаються: найменування або прізвище, ім’я та по батькові платника податків; податковий номер або номер і серія паспорта (для фізосіб-підприємців, які мають позначку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта); індивідуальний податковий номер платника податків; дата реєстрації платника податків.

Казначейство повинне надіслати ДФС повідомлення про відкриття ПДВ-рахунку платника податків не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття. Після надходження такого повідомлення ДФС передає платникові податків реквізити його ПДВ-рахунка. Як бачимо, відкриття рахунка проходить без участі платника податків.

Електронний рахунок підлягає закриттю при анулюванні реєстрації платника ПДВ. При цьому залишок коштів на ПДВ-рахунку перераховується до бюджету. Закриття рахунку також проводиться без участі платника податків.

ДПІ у Шевченківському  районі  ГУ ДФС у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/196820.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua