30 июл, 11:55
Опалювальний сезон 2015-2016 рр. для України буде одним із найскладніших. Для успішного його проходження Україні необхідно вирішити цілу низку проблем як в контексті енергетичної безпеки в цілому, так і проходження чергового опалювального сезону. В цьому переконаний президент Українського союзу промисловців і підприємців, голова Антикризової ради громадських організацій України Анатолій Кінах.
За його словами, є кілька факторів, які стоять на перешкоді вдалому опалювальному періоду, подальшому розвитку енергетичної сфери взагалі. «Трагічні події на сході України вплинули на доступ до якісного енергетичного вугілля, зруйнована інфраструктура, електро- та тепломережі. До цього додається несвоєчасне закачування в підземні сховища необхідного обсягу природного газу. Значною проблемою стає платіжна дисципліна споживачів, особливо у зв’язку з різким зростанням вартості енергетичних ресурсів для населення та зниження платоспроможності громадян. Зокрема, на кінець травня цього року заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг становила більше 12,54 млрд. грн. На фоні дефіциту бюджетних та обігових коштів не вирішена проблема необхідності проведення планових ремонтів об’єктів енергетики, інфраструктури», – наголошує президент УСПП.
На думку членів Антикризової ради громадських організацій, для відновлення платоспроможності та подолання бідності населення урядовцям і парламентарям необхідно формувати в країні сприятливі умови для функціонування економіки, створення нових робочих місць. На часі – індексація заробітних плат відповідно до рівня інфляції в Україні.
«Важливим є надання прозорої адресної соціальної допомоги для малозабезпечених верств населення, однак цей інструмент не повинен бути основним в вирішенні питання платоспроможності, оскільки частка субсидій в видатках Державного бюджету України зростає. Не субсидії, а ефективно працюючий реальний сектор економіки є найкращим засобом подолання бідності, зростання добробуту громадян», – вважає Анатолій Кінах.
Антикризова рада наголошує, що до сьогоднішнього дня відсутній системний комплексний урядовий документ з підготовки та проходження опалювального сезону. Вони вимагають негайно провести спеціальне засідання Кабінету міністрів України за участі відповідальних осіб теплоенергетичного комплексу. Воно необхідне, щоб на основі відповідального, комплексного підходу напрацювати постанову КМУ з максимально ефективної та швидкої підготовки до опалювального сезону, забезпечивши таким чином безперебійну діяльність економіки, життєдіяльність громадян, техногенну безпеку.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/197496.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua