Порядок декларування акцизного податку

07 авг, 13:44

Західно-Донбаська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Законом України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі - Закон №71), внесені зміни у частині справляння акцизного податку, положення якого набрали чинності з 01.01.2015.

Адміністрування акцизного податку регулюється розділом VI «Акцизний податок» Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі - Кодекс).

Пунктом 215.1 статті 215 Кодексу визначено, що до підакцизних товарів належать:

- спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;

- тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;

- нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне;

- автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, транспортні засоби для перевезення вантажів;

- електрична енергія.

Відповідно до пункту 223.1 статті 223 розділу VI Кодексу базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю.

Декларація акцизного податку складається та подається особами, визначеними статтею 212 розділу VI Кодексу, як платники акцизного податку.

Платник податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених або переобладнаних на митній території України; імпортер алкогольних напоїв та тютюнових виробів; суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів; оптовий постачальник електричної енергії подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 Кодексу (пункт 223.2 статті 223 Кодексу).

Згідно з пунктом 46.1 статті 46 Кодексу податкова декларація, розрахунок - це документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання. Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.

Відповідно до пункту 46.5 статті 46 Кодексу наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №105/26550 (далі - наказ №14), затверджена нова форма декларації акцизного податку з додатками до неї і Порядок заповнення та подання декларації акцизного податку (далі - Порядок №14).

Наказ №14 набрав чинності з дня офіційного опублікування - 30 січня 2015 року (опубліковано в «Офіційному віснику України» від 30.01.2015 №6).

Пунктом 2 розділу III Порядку №14, визначено, що декларація акцизного податку подається до контролюючого органу за місцем реєстрації такого платника. Місцем реєстрації платника, що є суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, є місцезнаходження пункту продажу товарів.

Платники податку - суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, заповнюють лише розділ Ґ та додаток 6 до декларації акцизного податку і подають їх до контролюючого органу за місцезнаходженням пункту продажу товарів (пункт 2 розділу I Порядку №14).

Починаючи з 01.03.2015 (за звітний період лютий 2015 року), декларації акцизного податку повинні подаватися всіма платниками акцизного податку тільки за формою, затвердженою наказом №14.

Згідно з пунктом 49.2 статті 49 Кодексу, платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Таким чином, обов'язок подавати декларацію акцизного податку у платника виникає за кожний звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню. При цьому платники податку заповнюють та подають розділи та додатки до декларації акцизного податку лише щодо тих операцій, які вони здійснюють і за якими у них виникають податкові зобов'язання зі сплати акцизного податку.

Тобто, у разі відсутності об'єктів (показників) оподаткування у звітному періоді декларація за такий звітний період може не подаватися.

Однак ця норма не стосується платників акцизного податку, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством.

Відповідно до пункту 49.21 статті 49 Кодексу платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов'язані за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.

Пунктом 49.3 статті 49 Кодексу визначено, що податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до контролюючого органу в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством (пункт 49.4 статті 49 Кодексу).

З урахуванням вищезазначеного, платники акцизного податку повинні надати декларацію акцизного податку з відповідними додатками до неї за липень 2015 року - не пізніше 20.08.2015 за формою, затвердженою наказом №14.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/197844.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua