Зміни, внесені до системи електронного адміністрування ПДВ

07 авг, 13:47

Західно-Донбаська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 16.07.2015 №643-VIII (далі - Закон №643), який набрав чинності 29.07.2015, внесені наступні зміни до системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - ПДВ).

1. Сільськогосподарським товаровиробникам, які застосовують спецрежим ПДВ, Держказначейством, починаючи з 01.08.2015, автоматично відкриваються додаткові електронні рахунки для зарахування сум ПДВ від сільськогосподарської діяльності. Кошти з таких рахунків Казначейством автоматично (в день їх зарахування с/г підприємством на електронний рахунок) перераховуються на спеціальні рахунки с/г товаровиробників (раніше кошти на спеціальний рахунок с/г товаровиробників перераховувались з електронних рахунків лише після подання декларації).

2. Постачальникам комунальних послуг населенню, на електронні рахунки в Держказначействі зараховуються суми субвенцій з бюджету, які збільшують реєстраційну суму для реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄДРПН).

3. Заборонено накладення арешту на кошти, які знаходяться на електронних рахунках платників, відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» та доручено зняти раніше накладені арешти, що дозволить Казначейству списати розблоковані кошти в бюджет для погашення зобов'язань платників з ПДВ.

4. «Обнуління» на 01.08.2015 формули (всіх її складових), яка визначає реєстраційну суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН.

Після такого «обнуління» ДФС України у формулу автоматично включаються:

- середньомісячні (1/12) суми ПДВ, задекларовані платником до сплати в бюджет та погашені або розстрочені за останні 12 місяців/4 квартали (так званий «овердрафт»);

- суми переплат станом на 01.07.2015;

- суми залишку коштів на електронному рахунку платника станом на дату набрання чинності законом, тобто на 29.07.2015;

- суми від'ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015, задекларовані платниками у рядках 24 та 31 декларації з ПДВ за червень/ІІ квартал 2015 року;

- суми ПДВ, що містяться в податкових накладних/розрахунках коригування, складених починаючи з 01.07.2015;

- суми ПДВ по імпортованих товарах з митних декларацій,  аркушів коригування та додаткових декларацій, оформлених з 01.07.2015.

5. Покупцям надано право відображати податковий кредит на підставі копій податкових накладних, отриманих з ЄРПН.

6. Платники податку, які постачають товари/послуги безперервно або ритмічно мають право складати 1 раз на місяць одну зведену податкову накладну кожному покупцю - платнику ПДВ.

7. Платники податку мають право включати до податкового кредиту податкові накладні, зареєстровані в ЄРПН, протягом 365 календарних днів з дати їх складання (раніше - лише у періоді їх складання чи у періоді їх реєстрації в ЄРПН з порушенням термінів).

8. Спрощена форма податкової накладної, оскільки скасовані неактуальні реквізити - місцезнаходження покупця/продавця та вид цивільно-правового договору.

9. Збільшено термін реєстрації податкових накладних в ЄРПН, складених з 1-го липня по 30 вересня 2015 року до 31-го календарного дня (раніше термін реєстрації був 15 календарних днів з дати складання накладних).

      10. Не застосовуються штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН (10%, 20%, 30%, 40%), складених до 1 жовтня 2015 року.

      11. Платники податку мають можливість отримувати від ДФС України витяги про рух коштів на їхніх електронних рахунках та сумах ПДВ, перерахованих в бюджет.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/197847.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua