Перерахування коштів з одного розрахункового рахунка підприємця - платника єдиного податку на інший

21 авг, 10:31

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Також для платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності (пункт 292.6 статті 292 Податкового кодексу України).

Разом з тим, фізична особа-підприємець має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством (Узагальнююча податкова консультація щодо порядку визначення доходів суб’єктів господарювання-фізичних осіб-платників єдиного податку, затвердженого наказом ДПС України від 24.12.2012 р. № 1183). 

Таким чином, фізична особа-підприємець платник єдиного податку включає до доходу отриману суму коштів від продажу товарів (робіт, послуг) в день її отримання на розрахунковий рахунок, відкритий для здійснення підприємницької діяльності. Кошти, включені до доходу та переведені на інший розрахунковий рахунок, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, не підлягає повторному оподаткуванню єдиним податком.

 ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві

Відтепер право на податковий кредит зберігається протягом 365 днів
 ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві інформує, що з 29 липня поточного року Законом України від 16.07.2015р. № 643 пункт 198.6 статті 198 Податкового кодексу України доповнено новими нормами, згідно з якими податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Якщо ж податкова накладна була зареєстрована в ЄРПН після законодавчо встановленого терміну для її реєстрації (15 календарних днів, наступних за датою складання), суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної ( раніше було 180 днів). Для платників, що застосовують касовий метод та банківських установ при одержанні ними права власності на заставне майно правила формування податкового кредиту при порушенні термінів реєстрації податкової накладної в ЄРПН залишилися без змін.

ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/198235.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua