Місце бухгалтерського обліку, аналізу і аудиту в ефективності діяльності підприємства

02 сен, 21:53

Для того, щоб облік, аналіз і аудит проводився на найвищому рівні, для початку треба визначитися із проблемами, які виникають у процесі дослідження відповідної теорії та практики.

Проблематика аналізу і аудиту тісно пов'язана з проблематикою обліку, оскільки відомо, що вхідною інформацією для аналізу та аудиту є інформація бухгалтерського обліку.

Широкою проблемою є тінізація економіки – інформація, відображена в бухгалтерському обліку та звітності не зажди відповідає дійсності. Як наслідок аналізу і аудиту недостовірної інформації – недостовірні результативні показники та неможливість прийняття ефективних та своєчасних керуючих дій.

Господарська діяльність підприємств неможлива без застосування таких функцій як бухгалтерський облік, аналіз і аудит, тобто без систематичного спостереження і перевірки фактів господарського життя. Організаційно-методичні засади аудиту в аспекті становлення ринку, адаптованої до українських умов сьогодні ще потребує подальшого дослідження. Постала необхідність ретельної наукової і практичної розробки багатьох актуальних питань, пов’язаних з організацією і плануванням контрольних заходів.

Це зумовлює об’єктивну необхідність дослідження аудиту господарювання підприємств, корисність його для задоволення наукових, економічних та соціальних потреб суспільства.

Проте існують проблеми недостатньої розгорнутості вхідного інформаційного потоку, щоб провести аналіз і аудит. Але проблема приховування реальної інформації є загальноекономічною проблемою в Україні – підприємство просто не розкриє дійсні шляхи використання своїх прибутків.

Для вирішення нових завдань проведення обліку, аналізу і аудиту, їх методиці і організації присвячено досить багато наукових праць, хоча окремі аспекти даної сфери недостатньо досліджені вітчизняною наукою, що природно, негативно позначилося і на розробці теоретичних і методичних основ.

Цій проблемі присвячена значна кількість робіт, виконаних зарубіжними вченими. Серед зарубіжних авторів слід назвати Р. Адамса , Е.А. Аренса., Дж. К. Лоббека. Російські та українські вчені в області контролю Н.П. Баришніков , М.Т. Білуха, Г.М. Давидов, Ю.А. Данілевський, Н.П. Дробишевський, В.І. Камишанов, В.І. Подольський, В.П. Суйц та інші.

Отже, підсумовуючи викладене вище, можна сказати, що:

- існує проблема надто швидкої зміни нормативно-законодавчої бази, яка є поширеною причиною виникнення порушень у сфері господарської діяльності підприємств, так як суб’єкт господарювання не завжди або зовсім не встигає, не вміє адаптувати господарські процеси під вимоги оновленого законодавства;

- недосконале, незрозуміле викладення нормативно-правового тексту дозволяє по різному тлумачити його суть, що є причиною багатьох непорозумінь та порушень, зокрема у сфері фінансово-господарської діяльності.

 


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/198705.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua