Як і коли здійснюються документальні невиїзні перевірки дотримання законодавства України з питань державної митної справи?

18 сен, 09:31

     Відповідно  до ч. 1 ст. 351 Митного кодексу України  від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами  та доповненнями (далі – МКУ) предметом документальних невиїзних перевірок є дані про своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати митних платежів при переміщенні товарів через митний кордон України підприємствами, а також при переміщенні товарів через митний кордон України громадянами з поданням митної декларації, передбаченої законодавством України для підприємств.

     Згідно з  ч. 2 ст. 351 МКУ документальна невиїзна перевірка проводиться у разі:

     1) виявлення  ознак, що свідчать про можливе  порушення законодавства України  з питань державної митної  справи, за результатами аналізу  електронних копій митних декларацій, інформації, що стосується товарів, митне оформлення яких завершено, отриманої від суб’єктів зовнішньоекономічної  діяльності та виробників таких  товарів, з висновків акредитованих  відповідно до законодавства  експертів;

     2) надходження  від уповноважених органів іноземних  держав документально підтвердженої  інформації про непідтвердження автентичності поданих контролюючому органу документів щодо товарів, митне оформлення яких завершено, недостовірність відомостей, що в них містяться, а також запитів стосовно надання інформації про зовнішньоекономічні операції, які здійснювалися за участю суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності - резидентів України.

     Документальна  невиїзна перевірка проводиться  на підставі наказу контролюючого  органу (ч. 3 ст. 351 МКУ).

     Документальна  невиїзна перевірка проводиться  посадовими особами контролюючого  органу в приміщенні цього  органу за умови направлення  керівнику відповідного підприємства  або відповідному громадянину  рекомендованим листом з повідомленням  про вручення або особистого  вручення зазначеним особам чи  уповноваженим ними представникам  під розписку письмового повідомлення  про дату початку та місце  проведення перевірки (ч. 4 ст. 351 МКУ).

     Присутність  уповноважених посадових осіб  підприємства або громадянина, що  перевіряється, під час проведення  невиїзної документальної перевірки  не обов’язкова (ст.5 ст. 351 МКУ).

     Тривалість  проведення перевірки визначається  у відповідному наказі контролюючого  органу та не може перевищувати  строки, встановлені ч. 8 ст. 346 МКУ для проведення документальних виїзних перевірок (не більше 30 робочих днів). Продовження строку проведення перевірки можливе на строк та з підстав, визначених ч. 9 ст. 346 МКУ (ч. 6 ст. 351 МКУ).

     Про продовження  строків проведення перевірки  контролюючий орган інформує  підприємство (громадянина) в порядку, визначеному ч.4 ст. 351 МКУ (ч. 7 ст. 351 МКУ).

     Відповідно  до ч. 8 ст. 351 МКУ посадові особи контролюючого органу під час проведення перевірки не мають права:

     1) перевіряти  дані, які не є предметом перевірки;

     2) вимагати  від підприємства, що перевіряється, надання документів або інформації, що не стосуються предмета  перевірки;

     3) розголошувати  відомості про підприємство, що  перевіряється, які становлять конфіденційну  інформацію, державну, комерційну чи  банківську таємницю та стали  відомі під час виконання такими  особами службових обов’язків.

     Оформлення  результатів невиїзної документальної  перевірки здійснюється в порядку, визначеному МКУ (ч. 9 ст. 351 МКУ).

ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/199288.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua