Промисловці і підприємці вимагають скасувати систему орієнтовних показників митної вартості товарів

08 окт, 11:18

Промислова спільнота б’є на сполох у зв’язку з набуттям чинності постанови  Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 року № 724 «Про використання у системі управління ризиками орієнтовних показників митної вартості товарів». В УСПП, Антикризову раду громадських організацій надходять чисельні  звернення підприємців, які свідчать,  що запровадження орієнтовних показників митної вартості товарів призводить до порушення прав платників податків і зборів, посилює корупційну складову у діяльності митників  та негативно впливає на діяльність легальних імпортерів. Саме тому УСПП, Антикризова рада громадських організацій звернулися до Прем’єр-міністра України з вимогою скасувати цей правовий акт.

«Відсутність чіткого алгоритму дій для митників  при здійсненні контролю митної вартості призводять до затримок оформлення,  тривалого коригування вказаної  вартості товарів.  Суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності втрачають час, несуть збитки, мають проблеми з виконанням укладених контрактів перед своїми партнерами. В умовах економічної кризи, різкого падіння показників експортно-імпортних операцій – до 35 % з початку року –  бізнес вправі очікувати на заходи підтримки збоку уряду, натомість отримує чергові перешкоди.   Цьому треба покласти край», – вважає голова Антикризової ради громадських організацій, президент УСПП Анатолій Кінах.  

Експерти  УСПП нагадують, що за Митним кодексом України,  в зобов'язаннях країни в рамках СОТ першорядним методом встановлення митної вартості є встановлення за контрактом.  Хоча де-юре нових методів визначення митної вартості не введено і постанова є лише рекомендацією  митникам  більш детально проаналізувати умови операції, проте на практиці вже існує  «ручний режим», при встановленні митної вартості використовуються  власні бази даних, зміст господарських контрактів ігнорується  тощо. Отже,  використання орієнтовних показників митної вартості товарів спрямовано на  завищення митної вартості товарів, оскільки такі показники формуються без врахування обсягів, знижок та інших умов поставок, що впливає на ціну товару.

В листі, який підписав голова Антикризової ради громадських організацій, президент УСПП Анатолій Кінах, йдеться про необхідність надати з боку уряду  відповідних розпоряджень Міністерству фінансів, Державній фіскальній службі вжити заходів з удосконалення механізму та гарантій для легальних імпортерів, а також скасувати постанову Кабінету Міністрів України,  яка запроваджує систему єдиних орієнтовних показників митної вартості.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/199957.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua