12 окт, 15:01
9 жовтня у медіа-центрі «ДНЕПР ПОСТ» відбулася прес-конференція на тему «Організація митного контролю та митного оформлення товарів на території Дніпропетровської області» за участі головного державного інспектора відділу організації митного контролю, управління організації митного контролю та оформлення Дніпропетровської митниці ДФС Володимира Георгійовича Деркача.
Володимир Деркач зазначив: «На теперішній час на території Дніпропетровської області виконання завдань Державної фіскальної служби України у галузі забезпечення реалізації політики у сфері державної митної справи та боротьби з правопорушеннями під час застосування митного законодавства здійснює Дніпропетровська митниця ДФС».
Дніпропетровська митниця ДФС є територіальним органом Державної фіскальної служби України, який підпорядковується цій службі.
Інфраструктура митниці включає 12 митних постів, 7 з них - в обласному центрі: м/п «Дніпропетровськ-південний», м/п «Дніпропетровськ-Ліски», м/п «Дніпропетровськ-індустріальний», м/п «Дніпропетровськ-річпорт», м/п «Дніпропетровськ-лівобережний», м/п «Дніпропетровськ-транспортний», м/п «Дніпропетровськ-аеропорт»; 5 постів - у інших містах області із значним обсягом зовнішньоекономічних операцій: м/п «Дніпродзержинськ», м/п «Павлоград», м/п «Новомосковськ», м/п «Кривий Ріг», м/п «Нікополь».
Митні пости обслуговують:
- 2 міжнародних пункти пропуску через митний кордон для авіаційного сполучення («Дніпропетровськ-аеропорт», «Кривий Ріг-аеропорт»);
- 20 місць митного оформлення;
- 12 місць прибуття автотранспортних засобів.
Для створення належних умов здійснення ЗЕД функціонують:
- 25 митних складів (відкритого типу – 21, закритого типу – 4);
- 9 складів тимчасового зберігання (відкритого типу – 2, закритого типу – 7);
- 1 центральна сортувальна станція (для обробки міжнародних експрес-відправлень);
- 1 магазин безмитної торгівлі (пункт пропуску «Дніпропетровськ-аеропорт»);
- 1 підприємство сфери обслуговування пасажирів, що переміщуються в міжнародному сполученні (пункт пропуску «Дніпропетровськ-аеропорт».
У всіх місцях митного оформлення організовано роботу за принципом «єдиного вікна». Це означає, що усі митні формальності, пов’язані зі здійсненням митного контролю та митного оформлення товарів проводяться одноособово, однією посадовою особою підрозділу митного оформлення.
Відповідно до положень Митного кодексу України товари, що переміщуються через митний кордон України, крім митного контролю можуть підлягати державному санітарно-епідеміологічному, ветеринарно-санітарному, фіто санітарному, екологічному та радіологічному контролю.
На трьох митних постах («Дніпропетровськ-Ліски», «Дніпропетровськ-лівобережний», «Дніпропетровськ-транспортний») та у пунктах пропуску («Дніпропетровськ-аеропорт», «Кривий Ріг-аеропорт») наявні представники усіх державних органів, що здійснюють контроль під час переміщення товарів через митний кордон України, що відповідає концепції «єдиного офісу».
На інших митних постах представники державних органів, що здійснюють контроль під час переміщення товарів через митний кордон України, виконують свої функції у залежності від необхідності проведення кожного з видів контролю.
Налагоджена оперативна взаємодія та комунікація на рівні керівництва Дніпропетровської митниці ДФС та Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області, Придніпровської регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, Головним управлінням держсанепідслужби у Дніпропетровській області та Державної фіто санітарної інспекції Дніпропетровської області.
Значна увага приділяється запровадженню електронного декларування. Митним кодексом України встановлено, що документи, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів надаються до митниці в електронній формі, із застосуванням засобів електронного цифрового підпису. Згідно з Перехідними положеннями до Митного кодексу України, до 1 січня 2017 року допускається надання таких документів на паперових носіях. На теперішній час майже 99% (98,7%) декларацій на бланку єдиного адміністративного документа надаються митниці в електронному вигляді.
Кількість митних декларацій, оформлених на паперових примірниках, склала 1 337 шт., що становить 1,3% від загальної кількості оформлених декларацій. З них 320 випадків – декларування транспортних засобів громадян – фізичних осіб, 1 017 випадків – декларування значної кількості найменувань товарів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року відсотковий показник кількості оформлених електронних митних декларацій збільшився на 3,6% (з 95,1% до 98,7%).
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/200097.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua