УКБС-НБУ: ЗЛИТТЯ БАНКІВ ПОТРЕБУЄ ПРОЗОРОСТІ

05 ноя, 08:19

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» виступає за проведення Національним банком прозорої політики при розробці базових документів реформування фінансового сектору, у т.ч. стосовно процедури злиття банків. Адже закритість процесу посилює недовіру до банківської системи та перетворює процедуру очищення ринку на його зачистку.

Так, Нацбанк прийняв та просуває Концепцію спрощення злиття банків, яка не обговорювалася учасниками фінансового ринку, хоча згідно з планом реалізації Комплексної програми розвитку фінсектору до 2020 р. це мало відбутися ще у липні поточного року.

Експерти УКБС вважають, що документ щодо спрощення процедури злиття мав би бути розроблений до початку виведення банків з ринку. Це допомогло б суттєво зменшити втрати для бізнесу, населення та держави від т. з. «очистки» банківської системи. Затягування вирішення даної проблеми матиме численні негативні наслідки для економіки, про що УКБС застерігав регулятора ще в попередню фінансову кризу.

В УКБС зазначають, що упродовж 2014-2015 рр. 60 банків віднесено до категорії неплатоспроможних, у т.ч. 27 установ у поточному році. Враховуючи, що нові інвестори не ризикують купувати збанкрутілі фінустанови, у підприємців практично відсутні можливості повернути свої кошти. В результаті з початку 2014 р. загальні збитки бізнесу внаслідок втрати коштів, які зберігались на рахунках у збанкрутілих банках перевищили 65 млрд. грн., що складало 25 % від загальної суми коштів юросіб у банківській системі (на 01.01.2014). З огляду на брак обігових коштів у суб’єктів малого та середнього бізнесу та можливостей їх швидко наростити, це суттєво погіршує і без того складну ситуацію у підприємницькому середовищі, а також майже повністю блокує кредитування МСБ.

«Використання практики масової ліквідації банків, за відсутності спрощеної процедури їх об’єднання, створило значний тиск на бюджет держави. Тільки для виплати гарантованих вкладникам коштів потрібно понад 75 млрд. грн., - зауважила Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. - При цьому, дві третини даних виплат у 2015 р. (30 млрд. грн. із запланованих 46 млрд. грн.) профінансовано за рахунок коштів НБУ -10 млрд. грн. та Мінфіну - 20 млрд. грн., що загрожує подальшим зростанням інфляції, рівень якої вже перевищив 140% за січень-вересень п.р.».


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/200902.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua