Актуальні питання подання податкової звітності

13 ноя, 10:06

ДПІ у Кіровському  районі  м.Дніпропетровська  пропонує переглянути актуальні питання – відповіді щодо подання податкової звітності
 
1.За якою формою надається звітність з екологічного податку за III квартал 2015 року?
До уваги платників екологічного податку! Наказ Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №715, яким затверджено форму Податкової декларації екологічного по¬датку, набрав чинності 25.09.2015. Податкова декларація екологічного податку за формою, затвердженою наказом №715 надаватиметься за IV квартал 2015 року та за наступні податкові періоди. За III квартал ц.р. платники екоподатку звітують за формою, затвердженою нака¬зом ДПАУ «Про затвердження форми Податкової деклара¬ції екологічного податку» від 24.12.2010 №1010.
 
2. Чи потрібно подавати декларацію платнику податку на прибуток у разі неотримання прибутку або взагалі отримання збитку?
Державна фіскальна служба України надала роз’яснення щодо подання податкової декларації з податку на прибуток у разі неотримання прибутку або отримання збитку. Лист ДФС України від 21.10.2015 № 38881/7/99-99-15-02-01-17 «Про подання податкової декларації з податку на прибуток у разі неотримання прибутку або отримання збитку» читайте тут:http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/64553.html
 
3. Як подавати звітність з ПДВ суб’єкту господарювання, реєстрацію платника ПДВ якого анульовано?
Особа, реєстрація платника ПДВ якої анулюється, зобов’язана подати податкову декларацію з ПДВ за останній звітний (податковий) період, який розпочинається з першого дня такого звітного періоду та закінчується днем анулювання реєстрації платника ПДВ, протягом 20 (40) календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, в якому відбулося анулювання платника ПДВ.
Суб’єкт господарювання має право подати уточнюючий розрахунок у вигляді додатка до такої податкової декларації з ПДВ та виправити помилки за попередні податкові періоди (з урахуванням строків давності). При цьому, починаючи з дати анулювання реєстрації платника ПДВ уточнюючий розрахунок як окремий документ суб’єктом господарювання подаватися не може.
 
4. Коли єдинники 1 і 2 груп здають квартальну де¬кларацію?
ВІДПОВІДЬ: Спрощенці першої та другої груп звітують за результата¬ми року. Квартальну декла¬рацію з єдиного податку вони подають за останній квартал роботи в першій або другій групі в разі зміни групи, а та¬кож за квартал, у якому от¬римано доходи платника єди¬ного податку, оподатковувані за ставкою 15%.
 
5. Чи передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність?
ВІДПОВІДЬ:   За неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, передбачена штрафна санкція в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, а за ті самі порушення, вчинені платником протягом року, передбачена штрафна санкція в розмірі 1020 гривень. Крім того, за неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи до фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, застосовується адміністративний штраф у розмірі від 51 грн. до 136 грн., а у разі повторного порушення - від 85 грн. до 136 грн.
 
6. Які строки встановлено для подання декларації поштою?
ВІДПОВІДЬ: Декларацію поштою на адресу податко¬вого органу платник може надіслати не пізніше ніж за 5 днів до останнього терміну подання такої декларації.
 
7. За якою формою підприємство подає декларацію по транспортному податку?
ВІДПОВІДЬ:     До затвердження форми податкової звітності платникам транспортного податку – юридичним особам пропонується декларувати об’єкти оподаткування використовуючи Розрахунок суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 № 767 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.01.2014 за № 139/24916. При цьому назву «Розрахунок збору за першу реєстрацію транспортних засобів» замінити на «Розрахунок транспортного податку», у колонці 5 «Дата першої реєстрації транспортного засобу в Україні» зазначити «Рік випуску транспортного засобу», у колонці 8 «Сума збору» зазначити «Ставка транспортного податку». Колонки 2 «Тип транспортного засобу», 9 «Сума пільги щодо збору» та 10 «Код пільги» не заповнюються.
8. Чи потрібно подавати річну декларацію про майновий стан і доходи та сплачувати ПДФО особі, яка отримує щомісячно грошове утримання від іншої фізичної особи згідно договору про довічне утримання?
ВІДПОВІДЬ:    При отриманні від фізичної особи доходу у вигляді вартості матеріального забезпечення та послуг з догляду (опікування), визначених у договорі довічного утримання, відчужувач зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/201138.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua